У Києві проведуть 20 заходів з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія Скороводи – Кличко

У Києві проведуть 20 заходів з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія Скороводи – Кличко

У Києві проведуть 20 заходів з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія Скороводи – Кличко
Facebook

У столиці проведуть понад 20 заходів, присвячених пам’яті і творчості українського філософа, педагога і поета Григорія Сковороди в 2022 році. Також у Києві планують встановити фонтан із пам’ятником філософу.

Про це повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації.

Мер Києва Віталій Кличко підписав меморандум між Київською міською радою та Всеукраїнським громадським оргкомітетом із відзначення 300-річчя з дня народження Сковороди.

"Підписанням цього документа ми засвідчуємо, що разом проведемо в Києві понад 20 заходів, присвячених пам’яті і творчості Григорія Сковороди. Відбудуться ці заходи протягом наступного року", – сказав Кличко.

Мер додав, що для вшанування пам’яті та популяризації творчості Сковороди у столиці планують встановити фонтан із пам’ятником філософу.

Підписано меморандум між Київрадою та Всеукраїнським громадським оргкомітетом із відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди
Підписано меморандум між Київрадою та Всеукраїнським громадським оргкомітетом із відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди. kyivcity.gov.ua

Всеукраїнський громадський оргкомітет із відзначення дати "Сковорода 300" координує громадські ініціативи, присвячені відзначенню пам’ятної дати. До наглядової ради оргкомітету "Сковорода 300" входять: Олесь Доній, Ян Валєтов, Семен Глузман, Олександра Гуменна, Любко Дереш, Костянтин Дорошенко, Геннадій Друзенко, Тарас Компаніченко, Ігор Піддубний, Олексій Толкачов та інші громадські діячі.

Що відомо

  • У квітні в Міністерстві культури та інформаційної політики озвучили попередні пропозиції щодо святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.
  • У жовтні харків'яни зняли фільм, щоб привернути увагу до аварійної садиби, де жив Сковорода.
  • У 2021 році македонською мовою вийшли "Байки Харківські" та два переклади творів Сковороди "Байки" та "Байки. Трактати" болгарською.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок