У межах "Великої Реставрації" в Сумах відновлять садибу Харитоненків – Мінкульт

У межах "Великої Реставрації" в Сумах відновлять садибу Харитоненків – Мінкульт

У межах "Великої Реставрації" в Сумах відновлять садибу Харитоненків – Мінкульт
Facebook

Садибу родини купців Харитоненків у Сумах відновлять у межах "Великої Реставрації". Комплекс садиби є архітектурною пам'яткою національного значення.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.

Будівлі комплексу садиби Харитоненків не використовуються з 90-х років. Наразі об’єкт знаходиться у незадовільному стані та потребує реставрації.

"Комплекс садиби Харитоненків може стати перлиною для Сум. Об’єкт знаходиться на реконструкції вже довгий час. Настав час перетворити його на осередок культурного життя і туристичний магніт для цілого регіону. Садибу відновлюватимуть в рамках програми "Велика реставрація", – зазначила заступниця міністра Катерина Чуєва.

Після переходу комплексу садиби Харитоненків до міністерства культури оперативне управління об'єктом буде передане Національному заповіднику "Глухів". Заповідник має провести належну інвентаризацію майна комплексу, визначити його вартість, провести індексацію основних фондів, а також укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури.

Харитоненки — відомий рід українських купців, промисловців та меценатів. Свою садибу вони збудували наприкінці 19 століття.

Що відомо

  • У травні Міністерство культури та інформаційної політики опублікувало перелік пам'яток культури в рамках програми "Велика Реставрація", які відремонтують у 2021 році.
  • Станом серпень 2020 року зі 130 тисяч культурних пам'яток, які були підпорядковані Мінкульту, понад 80% потребували невідкладного ремонту та відновлення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок