Дані про 90% об'єктів нерухомої культурної спадщини в Україні внесені до електронної бази — Мінкульт

Дані про 90% об'єктів нерухомої культурної спадщини в Україні внесені до електронної бази — Мінкульт

Дані про 90% об'єктів нерухомої культурної спадщини в Україні внесені до електронної бази — Мінкульт
. Facebook

Цьогоріч почалося створення цифрового реєстру нерухомої культурної спадщини. Процес складається з трьох етапів: декларування об'єктів (перенесення даних про пам'ятки з паперових реєстрів в єдину електронну базу), верифікація та безпосередньо створення реєстру. Наразі завершується перший етап.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Лідерами процесу декларування стали Луганська, Полтавська та Сумська області. Експерти з цих областей віднайшли навіть ті пам'ятки архітектури та історії, які раніше не були включені до жодних реєстрів, зазначили в міністерстві.

Київська, Хмельницька та Херсонська області внесли до електронної бази 62%, 62,2% та 72,5% даних відповідно.

Після завершення внесення інформації про об'єкти нерухомої культурної спадщини в усіх областях України розпочнеться другий етап — перевірка даних.

Єдиний електронний реєстр має врегулювати процес збереження пам'яток. Пізніше цей реєстр стане доступним для взаємодії з системами E-construction, Держгеокадастром та іншими держреєстрами. Це надасть можливість правоохоронцям своєчасно реагувати на порушення, будівельникам — отримувати дозвільні документи, а громадськості — контролювати процеси.

Що відомо

  • У липні Міністерство культури підписало з громадськими організаціями, які опікуються питанням збереження мистецтва та архітектури, меморандум, спрямований на збереження пам’яток, що відсутні у реєстрах культурної спадщини.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок