Робота Фріди Кало продана на Sotheby’s за рекордні 34,9 мільйона доларів

Робота Фріди Кало продана на Sotheby’s за рекордні 34,9 мільйона доларів

Робота Фріди Кало продана на Sotheby’s за рекордні 34,9 мільйона доларів
. АР

Автопортрет Фріди Кало "Дієго і я" 1949 року став найдорожчою картиною латиноамериканського мистецтва, яка коли-небудь продавалася на аукціоні. Картину продали на Sotheby’s за 34,9 мільйона доларів.

Остання найвища позначка була за картиною Дієго Рівери: у 2018 його робота була продана за 9,6 мільйона доларів, повідомив Your art з посиланням на Forbes.

Один з останніх автопортретів Кало був куплений Едуардо Ф. Костаніні, фундатором MALBA (Latin American Art Museum of Buenos Aires), в його персональну колекцію. За останнім коментарем Костаніні, ця робота має експонуватися в музеї в Буенос-Айресі.

Вдруге ця робота встановлює рекорд на Sotheby’s. "Дієго і я" була вперше продана на аукціоні у 1990 році, й тоді це був перший прецедент, коли робота латиноамериканського художника продалася більше, ніж за 1 мільйон доларів. Ціни на роботи Кало почали зростати з 1980-х років, в період глобальної ринкової переорієнтації Sotheby’s. Тоді поворотною подією став продаж одного з її автопортретів за 85 000 доларів.

Загалом на ринку налічується до 30 робіт Кало: саме цей кількісний дефіцит творів і є однією з головних причин ринкової привабливості художниці. Куратор Хорхе Даніель Венеціано прокоментував продаж картини "Дієго і я" як цілком закономірний жест в межах актуальної гендерної політики. Фріда Кало перевершила свого чоловіка Дієго Ріверу не лише на рівні більш привабливого і популярного історичного образу, але відтепер — і в межах артринку.

Введіть заголовокEnter facebook headlineник між Дієго і подругою Фріди Марією Фелікс, впізнаваний мексиканський одяг, зрощені брови й образ Дієго на лобі, як третє око. Анна Ді Стазі, директорка відділу латиноамериканського мистецтва Sotheby’s, прокоментувала ці торги дому як "остаточну помсту" Фріди Дієго.

Успіх твору Кало полягає у поєднанні всіх цих вау-складових: її одяг і прикраси, який став частиною історії моди, вже хрестоматійна драматична історія стосунків з Дієго, впізнавана зовнішність і яскравий феміністичний образ, який зараз не може не мати так само яскравого ринкового успіху.

На початок