Фільм "Носоріг" Олега Сенцова переміг на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі

Фільм "Носоріг" Олега Сенцова переміг на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі

Фільм "Носоріг" Олега Сенцова переміг на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі

Фільм Олега Сенцова "Носоріг" про "бандитські 90-ті" отримав "Бронзового коня" головний приз Стокгольмського міжнародного кінофестивалю, а виконавця головної ролі стрічки Сергія Філімонова визнано найкращим актором.

Разом із українською картиною за перемогу в конкурсі змагалися ще 15 фільмів.

"Носоріг" є другою повнометражною роботою українського режисера Олега Сенцова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Світова прем’єра стрічки відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі "Горизонти", українська – цієї осені на Київському тижні критики. У широкий український прокат "Носоріг" вийде 24 лютого 2022 року.

Що відомо

  • Стокгольмський міжнародний кінофестиваль – найбільший кінофестиваль Швеції, заснований у 1990 році задля просування та підтримки молодих кінематографістів. Лауреатами основного конкурсу кіноогляду свого часу стали зірки світового кінематографа – Ларс фон Трієр, Квентін Тарантіно, Гаспар Ное, Йоргос Лантімос та інші.
  • Фільм створений у копродукції України, Польщі та Німеччини за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, фонду EURIMAGES, Польського кіноінституту, німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg. Українську сторону виробництва представляють продюсери Денис Іванов (Arthouse Traffic) та Олег Сенцов ("Край Кінема").
  • В українському прокаті фільм з'явиться 24 лютого 2022 року.

Читайте більше

Деромантизація кримінального світу. Рецензія на фільм "Носоріг" Олега Сенцова

Інтерв'ю з режисером

На початок