"На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі": Красовицький про Ткаченка

"На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі": Красовицький про Ткаченка

"На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі": Красовицький про Ткаченка
.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про звільнення на наступний день після того, як уряд вивів з підпорядкування Мінкульту Державне агентство з питань кіно. Суспільне Культура спілкується з представниками різних культурних індустрій про те, як розвиавлися їхні сфери за час, поки Ткаченко очолював Мінкульт. Директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький розповів про зміни в книжковій сфері.

Пане Олександре, яким міністром був Ткаченко для книжкової сфери?

По-перше, йому вдалося зупинити фактичне знищення книжкової сфери у 2020 році через коронавірус, бо спочатку він як голова комітету, а потім як міністр провів інституційну підтримку галузі в той момент, коли вона конче її потребувала.

По-друге, під час його керування міністерством була створена велика робоча група, яка напрацювала підтримку програми читання, і її проєкт був прийнятий міністерством майже пів року тому і направлений на Кабінет міністрів. І тепер лише від Кабміну залежить, чи вона буде прийнята. Безумовно, було б краще, якби її просував той же міністр, який її приймав. Це вперше за багато років є шанс прийняти одну системну програму, яка описує все, що стосується книжкової сфери, і бібліотек, і видавництв. Я маю надію, що в листопаді це відбудеться.

І по-третє, був підготований у час його керівництва проєкт закону про бібліотечну справу, який, може, і не дуже революційний, але він намагається владнати значну частину проблем, які призводять до закриття бібліотек.

Чи правильно я розумію, що ви позитивно оцінюєте діяльність Ткаченка?

Скажімо, на 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі.

Можливо, якась ваша особиста оцінка його діяльності?

Мені взагалі подобається, коли міністр заглиблюється в ситуацію в галузі. Це було не при кожному міністрі, на жаль. Ми маємо ситуацію, яка накопичувалася роками, і я не можу сказати, що Олександр Ткаченко все вирішив, і далі все буде дуже добре, ні. Все є дуже погано з галуззю, але я думаю, що він заклав непогане підґрунття саме для нашої частини креативних індустрій. І наступнику потрібно все-таки систематизувати поняття "креативна індустрія" для того, щоб ми отримували не тільки підтримку, а й розуміння від держави як культурна сфера.

Що відомо

  • 11 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав заяву про відставку.
  • Він написав: "Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності".
  • Ткаченко також заявив, що це рішення — не єдине, з яким він не погоджується.
  • "Згідно управлінської реформи, на початку року Урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось", — зазначив він.
  • Міністр також наголосив, що сума, виділена на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік є "неприйнятною".

Читайте також

Уряд підтримав відокремлення Держкіно від Мінкульту. ЗМІ повідомили про відставку Ткаченка

Пилип Іллєнко: "Рішення відокремити Держкіно від Мінкульту правильне"

Подоляк про міністра культури Ткаченка: Він залишає після себе один хороший проєкт і багато криз

На початок