"Фокстроти": У мережу виклали музичний альбом Жадана і Гуржи з голосами українських поетів

"Фокстроти": У мережу виклали музичний альбом Жадана і Гуржи з голосами українських поетів

"Фокстроти": У мережу виклали музичний альбом Жадана і Гуржи з голосами українських поетів

У вільному доступі з’явився музичний альбом "Фокстроти" на вірші українських поетів. Він доступний на ютуб-каналі Мистецького арсеналу.

Музичний альбом "Фокстроти: Жадан/Гуржи" − експериментальний проєкт Літературної Лабораторії в межах проєкту про український футуризм "Футуромарення".

Читайте про проєкт більше в матеріалі Суспільне Культура: Яскравий авангардний спалах: "Мистецький арсенал" презентує виставку "ФУТУРОМАРЕННЯ"

"Фокстроти": У мережу виклали музичний альбом Жадана і Гуржи з голосами українських поетів
Юрій Гуржи і Сергій Жадан. Фото: Читомо

До альбому увійшли 10 треків та анімоівані кліпи. У ньому використали тексти та фонограми записів Миколи Бажана, Михайля Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, Раїси Троянкер, Наталі Ужвій, Леоніда Первомайського, Сергія Жадана та інших.

"Ми іноді дивовижно не помічаємо, наскільки поезія, яку називають класичною, хрестоматійною, насправді є сучасною і живою. У нас були великі поети, вони писали пластичні й музичні тексти, які хочеться співати й декламувати. Чим ми, власне, й займаємось", — пояснив Сергій Жадан.

У композиціях альбому "Фокстроти" використали записи голосів українських поетів, які також можна почути в програмі "Поезія на Радіо Культура" – партнера проєкту. Крім того, для композицій записали звуки друкарських машинок та інших предметів, що належали мешканцям Будинку "Слово" із фондів Харківського літературного музею.

"Як мала б звучати українська популярна музика, якби до створення її долучилися поети, що жили сто років тому? Чи надихнули б Тичину сучасні дискотечні груви? Що було б, якби Серж Генсбург народився не у Парижі, а у Харкові, де колись жив його батько, і якби він записував еротик-поп на вірші Раїси Троянкер? А як би звучав реггей Лі Скретч Перрі на текст Володимира Сосюри? Наші "Фокстроти" — спроба відповісти на всі ці питання", − коментує учасник проєкту музикант Юрій Гуржи.

До записів треків долучились вокалістки Марічка Літинська, Діана Марцинковська, Любов Якимчук, саксофоніст Євген Манко, дитячий хор імені Михайля Семенка. Дизайн колажів Гриці Ерде, анімація − Євгена Арлова.

"Якщо раніше зі старих поетів сміялися (Я єсть народ, якого правди сила, Цю жінку я любив, вона просила), то тепер їхні найкращі вірші стають острівцями ностальгії в океані іронії. "Пробитися в радіоефір смерті" можна, влаштувавши дискотеку з ними разом. "Фокстроти" — це диско для широкого кола небайдужих, для нас із вами, для студентів, діячів культури, вчителів та школярів", − вважає кураторка проєкту Оксана Щур.

Музично-літературний проєкт "Фокстроти" реалізували у межах виставкового проєкту Мистецького арсеналу "Футуромарення", який представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

Презентації альбому відбулись 29 і 30 жовтня у Мистецькому арсеналі.

Читайте також

Зміна та варіація: культурний простір АКТ відкриває виставку художників з України та Південної Кореї

Cаунд-художник записав голос Собору Паризької Богоматері

Про українських ковбоїв: нова пісня і буктрейлер до першої книги Саші Буля

На початок