Український ПЕН оголосив довгий список номінантів на Премію Юрія Шевельова

Український ПЕН оголосив довгий список номінантів на Премію Юрія Шевельова

Український ПЕН оголосив довгий список номінантів на Премію Юрія Шевельова
.

15 жовтня Український ПЕН завершив прийом зголошень на здобуття Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2021 року. Після аналізу поданих заявок на відповідність технічним і жанровим критеріям Премії члени Капітули оголосили довгий список номінантів, про що йдеться на сайті організації.

До довгого списку ввійшли такі видання:

1. Агеєва Віра, “За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські культурні відносини” (Віхола)

2. Асєєв Станіслав, “Світлий Шлях”: історія одного концтабору” (Видавництво Старого Лева)

3. Бондар Андрій, “Ласощі для Медора” (Видавництво Старого Лева)

4. Вольвач Павло, “20+1, або Земля мертвих” (Видавництво Старого Лева)

5. Гомза Іван, “Республіка занепаду: Ідеологія французького інтеґрального націоналізму за Третьої республіки” (Критика)

6. Діброва Володимир, “Свіжим оком. Тарас Шевченко для сучасного читача” (Білка)

7. Назаренко Михайло, “Крім “Кобзаря”, у 2 томах (Laurus)

8. Олійник Юрій, “Живі й мертві” (Темпора)

9. Рябчук Микола, “Лексикон націоналіста та інші есеї” (Видавництво Старого Лева)

10. Улюра Ганна, “Бог на 60 відсотків” (Фабула)

За умовами Премії, короткий список номінантів на здобуття Премії буде опубліковано не пізніше 10 грудня. Оголошення лауреата традиційно відбудеться в день народження Юрія Шевельова – 17 грудня. Тоді ж у рамках Премії вручатимуться дві спеціальні відзнаки – Відзнака Капітули за внесок у розвиток та популяризацію есеїстики та Відзнака UA: Радіо Культура.

До складу Капітули Премії 2021 року входять: письменник, президент Українського ПЕН, голова Капітули Андрій Курков; українознавиця, перекладачка, віцепрезидентка Українського ПЕН Оля Гнатюк; літературознавиця, членкиня-кореспондентка НАНУ (Інститут літератури) Тамара Гундорова; письменник, філософ, журналіст, лауреат Премії 2018 року Володимир Єрмоленко; мистецтвознавиця, лауреатка Премії 2019 року Діана Клочко; філософ, есеїст, лауреат Премії 2020 року Тарас Лютий; літературознавець, керівник видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба; декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук; літературознавиця Елеонора Соловей; журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен; головний редактор видавництва “Дух і Літера” Леонід Фінберг.

Що відомо

  • Лауреатами Премії в попередні роки стали Тарас Прохасько (“Одної і тої самої”), Андрій Портнов (“Історії для домашнього вжитку”), Костянтин Москалець (“Сполохи”), Олександр Бойченко (“Більше/менше”), Вахтанґ Кебуладзе (“Чарунки долі”), Андрій Любка (“Саудаде”), Володимир Єрмоленко (“Плинні ідеології”), Діана Клочко (“65 українських шедеврів. Визнані й неявні”), Тарас Лютий (“Культура принад і спротиву”).
  • Засновники Премії імені Юрія Шевельова: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Видавництво “Дух і Літера”, Центр юдаїки, Український науковий інститут Гарвардського університету.
  • Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт. ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників.
  • Український ПЕН був заснований 1989 року і прийнятий до Міжнародного ПЕН 1990-го. Першим президентом Українського ПЕН був Микола Вінграновський (1989-1993), потому ПЕН в Україні очолював Євген Сверстюк (1993-2010). 2010-го, з обрання президентом правозахисника, публіциста Мирослава Мариновича, Український ПЕН починає провадити системну літературну та правозахисну діяльність в Україні та за кордоном. 2014-го президентом Українського ПЕН було обрано Миколу Рябчука, а у грудні 2018 року – Андрія Куркова.
  • Премія імені Юрія Шевельова — літературна премія за досягнення в галузі есеїстики. Премія носить ім'я Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Нагорода має відзначити внесок автора у невід'ємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Читайте також

Претенденти на Шевченківську премію-2022: Кадан, Горностай, Балаян, Бурмака, Іздрик, Горіха Зерня

Премія для перекладачів Drahomán Prize укладає довгі списки номінантів

"Коронація слова-2021" оголосила лауреатів відзнаки "Золоті письменники України"

На початок