"Коаліція дієвців культури" збирає гроші на позов проти Наглядової ради УКФ

"Коаліція дієвців культури" збирає гроші на позов проти Наглядової ради УКФ

"Коаліція дієвців культури" збирає гроші на позов проти Наглядової ради УКФ
.

"Коаліція дієвців культури" на своїй фейсбук-сторінці заявила, що долучається до ініційованого заявниками Українського культурного фонду збору коштів на позови проти неправомірних, на їхню думку, дій Наглядової ради УКФ.

У дописі організації йдеться, що "діючий склад Наглядової ради УКФ з початку своєї каденції публічно демонструє зневагу до регламентів, правил та прозорих механізмів, закладених у законі України "Про Український культурний фонд" та внутрішніх документах фонду".

"Коаліція дієвців культури" збирає гроші на позов проти Наглядової ради УКФ

"Коаліція дієвців культури" заявляє, що Наглядова рада УКФ вчинила такі порушення:

  • Голосування за членів Наглядової ради від громадськості за сумнівними схемами (детальніше автори закликають читати у пості Івана Козленка, одного з засновників "Коаліції дієвців культури", культурного менеджера, гендиректора Довженко-Центру в 2015-2021 роках).
  • Відсутність кворуму при голосуванні за схвалення проєктів переможців конкурсної програми "Знакові події" — Рішення № 91 від 20 травня 2021 року.
  • Протиправне внесення змін в Рішення, додавання голосу одного з членів НР заднім числом.
  • Підробка підписів. На офіційному сайті УКФ неодноразово перезаливалися документи, в яких то з’являлися, то зникали підписи членів НР.
  • Перевищення повноважень НР при голосуванні за проєкти, що пройшли експертний відбір та відхилення тих, що здобули найбільше балів експертів.

"Судовий позов на незаконні дії Наглядової ради УКФ – не лише спосіб відновлення справедливості, але й демонстрація спроможності незалежного культурного сектору в відстоюванні своїх інтересів. Закликаємо долучатися до збору коштів, що будуть спрямовані на судові збори, правові експертизи та оплату роботи адвокатів", — йдеться у дописі.

"Коаліція дієвців культури" зазначає, що первинний юридичний супровід та звітування за витрачанням коштів здійснює Тетяна Нечай. Наразі заявниками вже зібрано 12 200 грн.

Що відомо

  • "Коаліція дієвців культури" позиціонує себе як об'єднання культурних дієвців, організацій та інституцій задля доброго врядування у сфері культури.
  • 16 жовтня 2021 року на Конгресі Культури у Львові критикиня й редакторка розділу "Культура" видання "Лівий берег" Дарія Бадьйор, кінознавець та колишній директор "Довженко-Центру" Іван Козленко, колишня заступниця міністра культури та авторка багатьох законів зі сфери культури Ірина Подоляк, співзасновниця Dofa.fund Ольга Сагайдак створили "Коаліцію дієвців культури" і оприлюднили маніфест.
  • У ньому йдеться про те, що завдяки реформам, ініційованим знизу громадянським суспільством, Україна пережила постмайданне культурне відродження й почала здобувати суб’єктність у міжнародному культурному полі. Однак представники влади та старих еліт стали втручатися в демократичні процедури культурних інституцій, нехтуючи цінностями і довірою спільнот.
  • Дізнатися більше про створення "Коаліції дієвців культури" та переглянути маніфест можна у матеріалі Суспільне Культура "Від втручання влади і старих еліт": створена Коаліція дієвців культури, яка оголосила маніфест

Читайте також

Зіграти в мистецтво: в Україні презентували онлайн-гру про мистецтво 1920-2020 років

Смерть Галини Гатчинз: актор Болдвін вперше прокоментував інцидент

Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"

На початок