Держбюро розслідувань отримало заяву про можливу змову членів наглядової ради УКФ проти Юлії Федів

Держбюро розслідувань отримало заяву про можливу змову членів наглядової ради УКФ проти Юлії Федів

Держбюро розслідувань отримало заяву про можливу змову членів наглядової ради УКФ проти Юлії Федів
. Колаж Суспільне

Державне бюро розслідувань зареєструвало колективну заяву про можливе вчинення кримінального правопорушення з боку Державної аудиторської служби, членів Наглядової Ради Українського культурного фонду та представників "Спілки концертної індустрії України". Про це повідомили заявники - шість учасників Коаліції дієвців культури. Вони подали заяву 18 жовтня.

За їх словами, в лютому-березні 2021-го, після зміни Наглядової ради УКФ, в ході держаудиту Українського культурного фонду Державна аудитслужба України перевірила діяльність УКФ та не знайшла суттєвих порушень.

Проте, при складанні акту перевірки, аудитори зробили безпідставний висновок про нецільове використання коштів інституційних грантів.

Це збіглося з неправдивими заявами представників щойно зареєстрованої громадської організації "Спілка концертної індустрії України", які нібито підтверджували порушення з боку УКФ.

Підписанти заяви стверджують наявність ймовірної змови між аудиторами ДАСУ, членами Наглядової Ради УКФ і ініціаторами держаудиту Олександром Сусленським та Юрієм Артеменком та представниками громадської організації "Спілка концертної індустрії України" з метою отримання контролю над УКФ та бюджетними коштами.

"Адже наслідком цього тенденційного висновку держаудиту УКФ, - заявили підписанти заяви, - стало відкриття кримінального провадження проти його колишньої керівниці Юлії Федів, фактичне впровадження ручного управління в Фонді та підрив довіри до інституції".

Що відомо про "справу" проти Федів

У вересні Федів повідомила, що проти неї порушене кримінальне провадження. "57 мільйонів збитків і кримінальне провадження — так виглядає вдячність держави за роки самовіддачі, важкої праці і розбудову цілої інституції", — написала вона.

"Найбільше та наймасовіше порушення: КВЕДи заявників. Потрібні КВЕДи не стоять перші в списку в державному реєстрі - значить грантоотримувач не є представником креативної індустрії, а Фонд неефективно та нецільовим шляхом використав кошти.

Чомусь їхні аргументи так співзвучні з тими, які півроку тому хотіла використати ефемерна спілка концертних індустрій. Та сама, якої немає в реєстрі, судячи по сайту не веде активної діяльності, проте мала велике бажання скасувати надання грантів через КВЕДи заявників", - заявила Федів.

Концертна індустрія звинуватила УКФ у порушеннях при видачі грантів. Що відбувається?

Вона додала, що зауваження по суті до проведених заходів грантоотримувачів водночас відсутні, а Мінкульт зайняв пасивну позицію.

"Тільки тихо працюють аудитори, яких хвилювали лише КВЕДи", — додала Федів.

За словами колишньої глави УКФ, Державна аудиторська служба України (ДАСУ) висуває претензії виключно до неї, адже вона підписала договір.

"Договір, який пройшов багатоетапну перевірку Фонду, отримав схвалення Наглядової ради та узгодження Мінкульту", — додала Юлія Федів.

У іншому посту на Фейсбуці вона повідомила, що ініціаторами аудиторської перевірки були члени оновленої Наглядової ради, які у листі до аудитслужби просили особливо перевірити інституційну підтримку та надання грантів.

"Десь я вже чула про “порушення при наданні інституційної підтримки” - від Спілки концертних індустрій. Пам’ятаєте, ця організація була створена за кілька днів до того, як, власне, вийшла зі звинуваченнями на адресу УКФ. Спілка тоді авторитетно заявляла, що УКФ допускає масове нецільове використання коштів при наданні грантів через те, що КВЕДи заявників не є першими в списку КВЕДів в реєстрі. На їхню думку я та мої колеги по УКФ не могли довіряти документам, які подавали нам заявники, а мали особисто проводити широкомасштабні розслідування щодо КВЕДів кожного заявника. Наразі вище згадана Спілка продовжує допомагати Наглядовій раді Фонду сприяти "якісній" аудиторській перевірці діяльності УКФ за попередні роки".

Що відомо

  • Коаліція дієвців культури - це загальнонаціональна мережа координації волонтерів, ентузіастів, фахівців та творців культури. Про її створення було оголошено 16 жовтня на Конгресі Культури у Львові.
  • Юлія Федів - колишня виконавча директорка Українського культурного фонду. Вона створила цю інституцію, однак відмовилася від переобрання в останню мить. Це було пов'язано з тим, що 10 березня "Спілка концертної індустрії України" звинуватила УКФ у порушеннях власних правил при видачі грантів по програмі, яка йшла з ковідного фонду. Спілка концертної індустрії з'явилася за місяць до оголошення своїх звинувачень на адресу УКФ.
  • У звіті Держаудитслужби про використання коштів, направлених на боротьбу з пандемією COVID-19, зазначено, що по програмі інституційної підтримки УКФ використав 3,85 млн грн в нецільовому напрямку, 792 тисячі грн з порушенням власних інструкцій, ще 62 млн грн з наданих на розподілення фондом не було використано. Загалом на програму було виділено 581 млн грн.
  • 1 квітня у Юлії Федів закінчився трудовий контракт в УКФ. На перших виборах виконавчого директора Фонду жоден кандидат не переміг, бо не отримав 5 голосів. Хоча найбільшу кількість голосів - 4 - отримала маловідома Анастасія Рагімова. Під час другого конкурсу переміг директор Центрального державного кінофотофоноархіва України ім. Г.С.Пшеничного Владислав Берковський.
  • Під час виборів голова наглядової ради Михайло Захаревич заявив про відставку. Його на цій посаді замінила Лариса Мудрак, яка звільнилася через півтора місяця після призначення.
  • У липні Артеменко обрали виконуючим обов’язки Голови Наглядової Ради УКФ.

Читайте більше

На початок