Театр на лівому березі зіграє виставу "Погані дороги" на фестивалі у Берліні

Театр на лівому березі зіграє виставу "Погані дороги" на фестивалі у Берліні

Театр на лівому березі зіграє виставу "Погані дороги" на фестивалі у Берліні
.

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра візьме участь у міжнародному фестивалі Radar Ost з виставою "Погані дороги", передає "Укрінформ" з посиланням на пресслужбу театру.

"Головна тема фестивалю цього року - "Мистецтво і конфлікти". Демонструватимуться вистави театрів Боснії, Росії, Білорусі та України. Минулого року через пандемію відбувся лише діджитал-варіант фестивалю, але цього року ми нарешті їдемо до Берліна, щоб наживо зіграти одну з найпотужніших вистав – "Погані дороги", яка чудово вписується у тему фестивалю", - повідомили у театрі.

Виставу гратимуть 9 та 10 жовтня на сцені одного з найстаріших театрів Берліна - Deutsche Theater (Дойчес театр).

"Постановка Тамари Трунової за п'єсою Наталки Ворожбит розкаже німецьким глядачам справжні історії з війни на Донбасі", - додали у театрі.

Про фестиваль

Всі вистави фестивалю пов'язані з темою ризику, якому піддаються митці під час творчості: постановки торкаються проблематики табуйованих тем і намагаються відповісти на питання, чи готовий художник мовчати. Гасло фестивалю - "Співпраця замість кураторства".

На фестивалі в онлайн-форматі покажуть виставу "Войцек" білоруської незалежної трупи "Купаловци", яку організували артисти Театру Янкі Купали. Актори звільнилися з театру у серпні 2020 року на знак протесту через побиття і переслідування учасників білоруських протестів. "Купалівці" розробляють театральні постановки в онлайн-форматі. Репертуар незалежної трупи можна подивитися на їхньому каналі YouTube.

З Боснії та Герцеговини приїде спектакль Майї Зеко й Іни Арноталіч "Над чим ми сміялися" про те, що і на війні є місце гумору.

Також на фестивалі покажуть виставу "Декамерон" Кирила Серебреннікова - це спільна робота російського режисера і акторів Гоголь-центру з Дойчес театром.

Детальніше ознайомитися з програмою можна на сайті фестивалю.

Що відомо

  • Фестиваль проходитиме у Берліні 7-10 жовтня.
  • Драматургиня Наталка Ворожбит написала п'єсу "Погані дороги" на замовлення британського театру Royal Court Theatre, виставу поставили у 2017 році в Ліверпулі та 2018 році у Києві.
  • Подивитися інформації про виставу можна на сайті театру Royal Court Theatre. За цим лінком можете прочитати рецензію на The Guardian.
  • П’єса стала одним з перших висловлювань на світовій театральній сцені про війну в Україні. Ворожбит написала її, збираючи історії і свідчення людей під час роботи над сценарієм для фільму "Кіборги".
  • Ворожбит — українська драматургиня, режисерка, сценаристка, кураторка. Належить до напрямку "нова драма". Разом з німецьким режисером Георгом Жено заснувала "Театр Переселенця", кураторка фестивалів "Донкульт" та "Гогольфест", одна з засновників фестивалю "Тиждень актуальної п'єси".
  • "Нова драма" - це течія в драматургії, коли автор і персонажі спілкуються сучасною мовою про сучасні проблеми. Це тексти, які максимально актуалізовані, соціальні.
  • За п'єсою "Погані дороги" створений однойменний повнометражний фільм. Він вийшов на екрани у 2021 році. Його міжнародна прем'єра відбулася 3 вересня 2020 року на Венеційському кінофестивалі у конкурсній програмі Міжнародного тижня критики, де стрічка отримала "Нагороду веронського кіноклуба".
  • Також у 2021 році Ворожбит отримала дві статуетки від кінопремії "Золота Дзиґа". Її названо відкриттям року, а сценарій до фільму "Погані дороги" визнано найкращим.
  • Фільм "Погані дороги" представить Україну на "Оскарі" у 2022 році.
На початок