На Варшавському кінофестивалі покажуть український фільм про комуністичне пекло письменників

На Варшавському кінофестивалі покажуть український фільм про комуністичне пекло письменників

На Варшавському кінофестивалі покажуть український фільм про комуністичне пекло письменників

Українські фільми "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка та "Носоріг" Олега Сенцова відібрано до участі у міжнародному Варшавському кінофестивалі, повідомило Держкіно. На 37-му Варшавському МКФ повнометражний ігровий фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" матиме світову прем'єру. У 2017 році в межах конкурсу 33-го Варшавського кінофестивалю Томенко представив свою документальну картину Будинок "Слово". В Україні стрічка стала лауреатом Другої національної кінопремії "Золота дзиґа" як найкращий документальний фільм.

"Будинок "Слово". Нескінчений роман" – драма про українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Створена у копродукції України, Польщі та Німеччини стрічка "Носоріг" Олега Сенцова вперше була представлена світовому загалу на 78-му Венеційському МКФ у конкурсній програмі "Горизонти". Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Що відомо

37-ий Варшавський МКФ проходитиме з 8 до 17 жовтня 2021 року.

Режисер фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" – Тарас Томенко, автори сценарію – Тарас Томенко та Любов Якимчук, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Стрічку створено компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно та сприяння МБФ "Солідарність". Сценаристом та режисером картини "Носоріг" є Олег Сенцов, українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов (Arthouse Traffic) та Олег Сенцов ("Край Кінема"). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Деккерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Держкіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

На початок