Так виглядають справжні афганські костюми: жінки публікують фото на знак протесту проти Талібану

Так виглядають справжні афганські костюми: жінки публікують фото на знак протесту проти Талібану

Так виглядають справжні афганські костюми: жінки публікують фото на знак протесту проти Талібану
. Фото Fatima Kakkar

Нещодавно радикальний ісламістський рух Талібан, який захопив владу в Афганістані, оприлюднив нові правила для університетів країни. Вони передбачають роздільне навчання чоловіків та жінок, а також дрес-код згідно законів шаріату. Жінок зобов'язують носити хіджаб.

Нові правила представив Абдул Баки Хаккані,тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти, передає DW.

Афганські жінки почали публікувати пости з хештегом #DoNotTouchMyClothes і #AfghanistanCulture, повідомляє Vice. У своїх дописах вони наголошують, що традиція повністю приховувати обличчя й тіло чужа для Афганістану і не має нічого спільного з національною культурою. На фото вони користуються макіяжем і відкривають обличчя.

Ініціатива стала також відповіддю на зібрання у Кабулі 12 вересня — тоді триста жінок, які були одягнені в чорні нікаби, бурки і рукавички, що приховують обличчя й тіло, висловили підтримку діям Талібану. Вони зібралися в одному з лекційних залів нібито щоб обговорити нові правила і засудили інших мешканок Афганістану, які не бажають виконувати вимоги бойовиків. Правозахисники впевнені, що це спроба маніпуляції громадською думкою, яка має на меті позбавити жінок права голосу.

Авторка акції протесту у соціальних мережах Бахар Джалалі розповідає, що флешмоб має на меті показати всьому світові, що паранджа не була обов’язковою до окупації країни бойовиками — тоді приховувати обличчя й тіло афганські жінки могли за власним бажанням.

"Так виглядає афганська жінка. Це наша культура. Таким є наше традиційне вбрання. Ми любимо розмаїття кольорів", — пише користувачка з ніком SodabaH.

"Наш культурний одяг - це не наряди дементорів, які носять жінки Талібану", — дописує Peymana Assad.

"Моя дружина в традиційному афганському вбранні в Бамяні. Це афганська культура, і так одягаються афганські жінки", — поділився Shafi Karimi.

Що відомо

Вранці 15 серпня бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам.

31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків, контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

Читайте також

"Доведеться сховати свої дипломи". Чого чекають та бояться жінки в Афганістані

На початок