“Час, що не втрачено” - тема міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва “Бірючий”, що проходить в Приморську Запорізької області. В ньому беруть участь більше 20-ти з України, Іспанії та Білорусі.
На виставці, що відкриється 17 вересня на день міста в Приморську, а 22-го буде представлена в Запоріжжі, демонструватимуться твори Володимира Буднікова, Олександра Глядєлова, Жанни Кадирової, Влади Ралко. А для афіші імпрези обрано роботу мелітопольської мисткині Аксани Власенко.
Куратор проєкту Костянтин Дорошенко коментує: “Час, що не втрачено”, ідея, яку я запропонував для розмислів художникам, пропонує зафіксувати для себе сьогоднішній стан персональної та національної історії. І зрозуміти, що до точки, в котрій ми знаходимося тут і зараз, нас привела вся сума попередніх подій. Осяянь і розчарувань, перемог і поразок, і не лише наших, а й поколінь наших предків з тими виборами, які вони робили в тих або інших обставинах. Я переконаний, що час не буває втрачений. Навіть бездіяльність - це вже вибір, що впливає на розвиток подій. Роботу Аксани Власенко я побачив у її майстерні в Мелітополі. І вона ідеально ілюструє тему нашої резиденції. Чумацький шлях - один із символів української історії та економіки в її розвитку, а манера, в котрій Власенко малює, відсилає нас одразу і до народної вишивки, і до пікселя, як унаочнення цифрової епохи, котра розгортається на наших очах. Бачимо алегорію самого часу, який проживається Україною”.

Аксана Власенко народилася 1975 р. в Мелітополі, закінчила Київський державний університет технологій та дизайну, працює в техніці растрового живопису. На зламі 1990-х - 2000-х створювала сценічні костюми для поп-виконавців Олександра Пономарьова, Ольги Юнакової, балету Ірини Білик, а також для фестивалів-маскарадів в Японії. Учасниця групових і персональних виставок в Мелітополі та Запоріжжі.
Президент міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва “Бірючий” Геннадій Козуб зауважує: “Наша мистецька ініціатива існує вже 16 років, за цей час в різних локаціях у ній взяли участь біля 300 художників і 14-ти арт-груп з 19-ти країн світу. Серед резидентів “Бірючого” були мистецькі зірки світового рівня, учасники Венеційської бієнале та інших престижних міжнародних форумів. Резиденції “Бірючий” - територія комфортного, дружнього спілкування, обміну досвідом, колаборацій для митців різних поколінь і рівня визнання, бо справжнє мистецтво не знає ієрархій, творчість - територія свободи".
