Конкурсна комісія 8 вересня обирає директора Національного художнього музею. Претендентів – двоє

Конкурсна комісія 8 вересня обирає директора Національного художнього музею. Претендентів – двоє

Конкурсна комісія 8 вересня обирає директора Національного художнього музею. Претендентів – двоє

Об 11 годині ранку 8 вересня в Міністерстві культури та інформаційної політики розпочнеться засідання конкурсної комісії, яка обере нового директора Національного художнього музею.

В конкурсі беруть участь дві кандидатки:

  • Юлія Ваганова, заступниця директорки "Мистецького арсеналу". Також очолювала "Центр сучасного мистецтва" Києво-Могилянської академії, працювала заступницею директора Національного художнього музею України, була кураторкою у "Центрі-Довженка".
  • Юлія Литвинець, чинна генеральна директорка Національного художнього музею України, мистецтвознавиця, дослідниця, яка прийшла працювати в музей 20 років тому – у 2001 році на посаду молодшого наукового співробітника.

Міністерство відмовило журналістам у доступі до конкурсу, пославшись на карантинні заходи. Слідкувати за перебігом засідання можна на Youtube-каналі Мінкульту за посиланням.

Як має змінитися музей?

Інтерв'ю з кандидатками на посаду директорки.

Напередодні конкурсу в ефірі Радіо Культура вони розказали, як планують змінити музей, які проблеми необхідно вирішити та чому хочуть очолити установу. Повну версію розмови можна прочитати за посиланням, нижче наведемо тези.

Юлія Ваганова, заступниця директорки Мистецького арсеналу:

  • Моя мотивація власне до того, що музей має бути більш відкритим, більш видимим. Він для нас всіх існує, але ніби ми не до кінця знаємо, що там відбувається. Ми до кінця не маємо доступу до колекції - ні фізичного, ні онлайнового.
  • Мені здається, що ми не до кінця розуміємо бренд музею, як його використовувати, як його зробити ще сильнішим, і як отримати практичну, в доброму розумінні, користь від цього.
  • Ми не маємо багато інформації про те, яка стратегія в музею, її немає на сайті музею. Також немає аналітичних звітів за останні роки на сайті музею.
  • Треба рухатися в бік співпраці з прекрасними на сьогоднішній день людьми, які всіляко підтримують музей і є прихильниками музею. І це люди не тільки з кола культури, але з кола інноваторів, і з кола підприємців, і з кола IT в тому числі, для того, щоби створити платформу онлайнову для публікації колекцій.

Юлія Литвинець, чинна генеральна директорка Національного художнього музею України:

  • Певні процеси будуть переосмисленні, але ми розуміємо, що такі процеси, як реставрація будівлі, наразі найголовніші, що тільки може бути в нашому випадку.
  • Не дивлячись на ситуацію з пандемією, з реставрацією – ми не втратили нашого відвідувача, і ми це можемо продивитися навіть просто по фінансовим показникам. Наприклад, на сьогоднішній день свої плани по відвідуванню ми виконали на 93 відсотки.
  • В середньому за рік ми поповнюємо колекцію десь на біля п’ятисот експонатів, з яких більша частина - сучасне мистецтво. Ми працюємо з колекціонерами, ми працюємо з сучасними художниками, бо розуміємо, що це дуже важливий момент.
  • Одне з завдань – переосмислення історичних мистецьких процесів XX століття. Ми, наприклад, тому і зробили виставку, присвячену українському модернізму, щоби максимально виявити впливи, процеси, які були в силу ідеологічного спрямування приховані або замовчувані.
На початок