Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації

Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації

Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації
.

24 серпня в Києві просто неба відбудеться концерт всесвітньо відомого тенора Андреа Бочеллі. Разом з ним у цей вечір на сцену вийдуть чотири найкращі вокалістки країни, а також скрипалька Анастасія Петришак, з якою маестро співпрацює з 2010 року.

Спеціально для київського виступу маестро погодився змінити назву своєї класичної програми – вона буде називатися "Голос моєї душі", як і перший цикл робіт Івана Марчука.  Український художник стане почесним гостем концерту, його анімовані картини можна буде побачити під час концерту, а зібрані під час цього заходу кошти підуть на створення "Центру сучасного мистецтва – музею Івана Марчука".

"Суспільне Культура" попросило режисерку концерту, партнерку UltraPromo Ірину Ковальчук розповісти про підготовку до події, хто зможе туди потрапити, співпрацю маестро з українськими артистками, а також про участь Івана Марчука.

"Він обрав найкращих співачок, які є в Україні"

Ірино, розкажіть, будь ласка, про програму концерту. Хто з українських співачок вийде на сцену разом з маестро?

Це класична програма Андреа Бочеллі, яку він виконує на сольних заходах. Але оскільки наш концерт присвячений також Дню Незалежності України, узгодивши це з артистом, ми додали українських виконавців.

Маестро обрав двох найкращих співачок, які є в Україні, – Тіну Кароль та Джамалу, які разом з ним будуть виконувати попстандартиНайпопулярніші та найвідоміші пісні традиційної естради / попмузики. Також термін попстандарти або Американські стандарти уживається в контексті найпопулярніших пісень західної популярної музики, яка передувала появі рок-н-ролу в середині 1950-х. Ці твори вважаються частиною канону, відомого як "Велика американська книга пісень".. І двох класичних виконавиць –  солісток Національної опери – Тамару Калінкіну та Людмилу Монастирську.

Марчелло Рота буде диригувати нашим Національним академічним симфонічним оркестром. Також концерт буде супроводжувати Український національним хор імені Верьовки.

У концерті візьме участь і український геній, скрипалька Анастасія Петришак. Вона з 15 років працює по всьому світу, грала на різних скрипках Паганіні. Зараз співпрацює з Андреа Бочеллі. Періодично виконує з ним на концертах деякі класичні композиції. У неї буде один сольний номер, і ще один у парі з Бочеллі.

Дуетні номери з українськими співачками також будуть з його репертуару?

Так, але поки що ми не можемо говорити про фінальну програму. Залишимо сюрпризом до самої події. Але для нього це абсолютно класичні композиції, так званий попстандарт.

Як відбувалися репетиції – лише дистанційно? Чи була можливість попрацювати з маестро безпосередньо?

Тільки дистанційно. Співачки отримали клавірПереклад оперної або симфонічної партитури для співу в супроводі фортепіано або для виконання на фортепіано. з тональностями та всією інформацією від пана Бочеллі, фактично від Марчелло Рота, який формує програму. Після репетицій вони надіслали зразки тестового виконання пісні, яку маестро узгодив дистанційно. Але після його приїзду у нього буде спільна репетиція з усіма чотирма солістками.

Коли він приїде до Києва?

Швидше за все, у день заходу вранці. Буде одна репетиція, тому що всі професіонали і всі готові.

Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації
Андреа Бочеллі. Фото надано менеджментом артиста Андреа Бочеллі

"На екранах оживатимуть картини Марчука"

Чи були особливі побажання з боку маестро? Якісь технічні складнощі в організації?

Безумовно. Стандартно концерти проводять у вечірню пору, а наш захід відбуватиметься при денному світлі, тому ми не можемо, як зазвичай, використовувати велику кількість світла та прикрашати ним сцену. Ми використовували інші засоби – екрани, на яких оживатимуть картини Івана Марчука. Вони анімовані та додадуть світлову пляму в загальну канву заходу.

Також у нас є технічні параметри, задані артистом. Це ширина, глибина сцени, положення камер, звуку. А вже креативну концепцію – як все це буде виглядати – ми реалізовували самостійно. Вдень будь-який недолік на сцені дуже помітний, тому ми сподівалися зробити все максимально гарно. У нас буде біла сцена, білий подіум, стільці. Все дуже святково.

На захід запрошено 1200 гостей. Потрапити туди по запрошеннях можна буде лише тому, що на святкування Дня Незалежності України приїздить велика кількість дипломатичних місій та президентів інших країн, які можуть захотіти залишитися на захід. Також партнери концерту запросили своїх клієнтів – захід партнерський, без використання державних коштів. Сподіваємося, наша подія стане знаковою у цей день.

Тим, хто немає запрошень, є сенс приходити, щоби почути концерт трохи здаля?

Звісно, люди зможуть почути його в парку, на суміжних вулицях. Але оскільки в день святкування 30-річчя країни приїздить така кількість іноземних гостей – близько 30 країн, – за правилами міжнародної безпеки ми маємо зробити цей захід режимним та забезпечити їм безпеку. На жаль, але хоча б так.

Цей концерт відбудеться на підтримку створення Музею Івана Марчука. Він буде почесним гостем або у нього є ще якась роль на цьому заході?

Безумовно, він буде почесним гостем. Його картини будуть анімованими. Цей захід символічно називається "Голос моєї душі" – як назва першого циклу робіт Івана Марчука. Команда Бочеллі рідко узгоджує іншу назву свого концерту, ніж завжди. Але їм дуже сподобалася наша концепція, вони йшли назустріч з багатьох питань.

Картини одного митця оживуть за допомогою анімації та голосу іншого митця. Таким чином ми передамо те, що Іван Марчук хотів передати своїми картинами. Спробуємо зробити це концептуально, щоби підкреслити важливість художника, який входить до списку 100 геніїв сучасності за версією видання Daily Telegraph. Він один з живих геніїв у мистецтві, яких цінують в світі. Його роботи є в найкращих колекціях світу. І це той спадок, який у нас зберігся. Його треба берегти, допомагати та формувати основу для його збереження. Таким чином був створений Фонд "Центру сучасного мистецтва – музею Івана Марчука"Згідно з указом Президента, Кабінет міністрів має передбачити у 2021-2022 роках кошти на реконструкцію будівель для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука і може розглянути питання про залучення до створення центру коштів благодійників., в якому приділяють особливу увагу експозиції його робіт.

Співати він не буде. Малювати теж. Це літня людина. Він буде насолоджуватися плодами своєї праці. Гадаю, це велика честь для нього та всіх нас, що у нас вийшла творча колаборація двох таких унікальних людей у світі.

Організатори про заяву КМДА: "Це маніпуляції"

Захід буде відбуватися на площі Конституції біля Маріїнського палацу, але після того, як інтерв’ю було записано, а організатори змонтували сцену, з'явилася інформація, нібито її встановили на місці братського поховання учасників революції 1917-1921 років. Про це заявив заступник КМДА Володимир Прокопів.

У відповідь організатори концерту надали "Суспільне Культура" офіційну заяву, а також документ, у якому Інститут національної пам'яті інформує Міністерство культури, що не має повної інформації щодо похованих на території Маріїнського парку, їхньої кількості та точного місця. Це пов’язано з тим, що під час Другої світової на цій території проводили роботи з "благоустрою".

"На даний момент існуючі меморіальні об'єкти важко прив'язати до конкретних місць поховань. Для цього потрібно проведення відповідних пошукових робіт та досліджень", – написано в документі.

Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації

Зі свого боку організатори концерту назвали заяви київської влади маніпуляцією.

"У спадок з радянських часів досі на площі Конституції знаходяться залишки пам’ятника учасникам більшовицького жовтневого повстання 1917 року проти УЦР. На той момент українська влада виявилася сильнішою і більшовики зазнали поразки. Загиблі учасники повстання були поховані українським урядом у братській могилі в одному з куточків Маріїнського парку. За часів СРСР у 1935 році на місці ймовірного захоронення був встановлений пам'ятний знак з відповідним написом антиукраїнського прокомуністичного змісту. Під час подій Революції Гідності цей напис було збито і більшість елементів пам‘ятника було зруйновано.

Зараз постамент перебуває в аварійному стані. Враховуючи його ідеологічне спрямування, відновлення пам’ятника неактуальне. До того ж сам пам’ятник ніколи не був і не є пам‘яткою історії, також він не мав і мистецької цінності. Рішенням КМДА місце розташування зруйнованого постаменту має бути благоустроєне, постамент заплановано демонтувати. Тому досить дивною виглядає заява заступника голови Київської міської державної адміністрації Володимира Прокопіва, що сцену для проведення концерту високої музики Андреа Бочеллі нібито встановлюють на місці масових поховань учасників революції 1917-1921 років".

Організатори також підкреслюють, що нікого з представників КМДА не обурив той факт, що під час проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017" на площі Конституції відбувалися розважальні заходи. Зокрема, саме в цьому місці знаходився червоний хідник та біля залишків пам’ятника працював ді-джей.

На початок