Мати Кузьми Скрябіна заявила про спробу лейблу "Moon Records" вкрасти авторські права музиканта

Мати Кузьми Скрябіна заявила про спробу лейблу "Moon Records" вкрасти авторські права музиканта

Оновлено
Мати Кузьми Скрябіна заявила про спробу лейблу "Moon Records" вкрасти авторські права музиканта
.

4 серпня мати покійного засновника гурту "Скрябін" Ольга Кузьменко заявила про спробу компанії "Moon Records" вкрасти авторські права на творчість музиканта. Відповідне відеозвернення вона опублікувала на YouTube та у соціальних мережах артиста.

"Moon Records" відправив 38 скарг про порушення авторських прав на різні відео – як на ті, що були нещодавно розміщені, так і на ті, що були опубліковані раніше. Їх було заблоковано.

За словами генерального продюсера "Moon Records" Андрія Пасічника, лейбл захищає права своїх авторів, колишніх учасників гурту "Скрябін".

Позиція Ольги Кузьменко

Вона повідомила, що напередодні дня народження Кузьми лейбл "вчиняє варварські дії щодо авторських прав Андрія на Youtube-каналі, який був створений Андрієм ще за життя".

Також Ольга Кузьменко звернулася за допомогою до президента Зеленського. "Ви, як ніхто, знаєте, що таке інтелектуальна власність, і як важко захиститися від усіх тих, хто хоче поживитися на чужій праці", – сказала Ольга Кузьменко.

"Можливо, через те, що після його смерті приховували достовірну інформацію про нарахування нагороди по авторських і суміжних правах, не надаючи доступу до електронних кабінетів музичних цифрових дистриб’юторів, а з каталогом у більше ніж 500 пісень вказували квартальну суму нарахованої авторської нагороди 0 гривень? І у зв’язку з цим зараз відкрите кримінальне провадження за ознаками вчинення шахрайства", – сказала Ольга Кузьменко.

За словами матері Кузьми, Андрій Пасічник залучив колишніх учасників гурту "Скрябін", які надали йому ліцензію на начебто належні їм права на пісні.

Позиція Moon Records

Генеральний продюсер підтвердив, що компанія "Moon Records" дійсно направила 38 скарг на відеокліпи, в яких порушені права їхніх авторів, перших учасників гурту "СкрябінДомішевський Р. З, Гера С. В., Підлужний А. Б., Гордзей Ю. С., Зволинський О.В., Колісніченко В.І., Сухоносов К.А., Глитін К.В.". До "Moon Records" музиканти звернулися на початку 2021 року, щоб отримувати винагороди за поширення творчості Кузьми, оскільки у них не вийшло домовитися з ТОВ "Кузьма Скрябін", яким належить 100% авторських прав на творчість гурту.

За словами Пасічника, лейбл півтора року намагався зв'язатися з ТОВ "Кузьма Скрябін", засновниця якої – Світлана Бабійчук, дружина Андрія Кузьменко. Лейбл пропонував спільну роботу з поширення творчих матеріалів гурту, оскільки реалізувати їх в повному обсязі реально тільки при наявності всіх авторських прав: 100% суміжних (дистрибуція, запис, гра на радіо, в інтернеті) і 100% авторських (вони належать автору мелодії, пісні). Але у ТОВ "Кузьма Скрябін", як повідомляє Пасічник, від їхньої пропозиції відмовилися.

"Moon Records" сформували претензії по всіх можливих порушеннях, після чого подали скаргу на відеокліпи, монетизація яких йде в ТОВ "Кузьма Скрябін", а не розподіляється між усіма авторами.

За словами Пасічника, коли "Moon Records" відправив скарги на YouTube, то адміністратору каналу "Кузьма Скрябін" мало за 7 днів прийти сповіщення.

"І у вас є 7 днів, щоб залагодити питання – ось дві електронні пошти й телефон. Все це ми вказали і направили. Ніхто нічого не зробив, – говорить Пасічник. – Ми подали скарги на YouTube, адже права наших артистів порушені. І якщо вони є у ТОВ "Кузьма Скрябін", то вони можуть їх надати, а спецкомісія сайту прийме рішення – блокувати відео чи ні".

"Moon Records" на цей час відкликали скарги та збираються вимагати повернення коштів через суд. Робити блокування лейбл не збирається, "щоб не було маніпуляцій і спекуляцій".

"Основний акцент хочу зробити на тому, що ми не претендуємо на права Андрія Кузьменка. І цей посил про "якісь брудні схеми" є штучною маніпуляцією, оскільки ми не маємо відношення до прав Андрія Кузьменка. Ми захищаємо права тільки наших авторів".

6 серпня генеральний продюсер на YouTube-каналі лейблу опублікував окреме відеозвернення зі своєю версією подій.

На початок