Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє "Божественну комедію"

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє "Божественну комедію"

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє "Божественну комедію"
Ілюстрація до Божественної комедії. 1827 рік

На честь 700-річчя з дня смерті Данте італійці запустили онлайн-архів живопису, який був створений під впливом його твору "Божественна комедія". За всі ці роки кількість таких робіт просто безмежна.

Як йдеться на сайті Open culture, ці роботи почали з'являтися за десятки років після смерті поета, і це продовжується навіть у наш час.

На щастя для істориків мистецтва та дослідників творчості Данте, відтепер існує Divine Comedy Digital, чудово оформлена база даних, яка об’єднує ці твори мистецтва – розповсюджені по всьому світу – разом у одному віртуальному місці.

За лічені хвилини ви зможете ознайомитися з ілюстраціями до "Божественної комедії", про які ви ніколи не чули – від "Чудової гори" Сальвадора Далі (1950 рік) до гравюр 1544 року, які увійшли до упорядкованого Алессандро Веллутелло аналізу творчості Данте.

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який надихала "Божественна комедія"
Останні слова Вергілія. Сальвадор Далі.

Сайт дозволяє не лише вивчати вже наявні мистецькі роботи, але й пропонувати свої. Творці переконані: у 17-18 столітті їх було набагато більше, ніж їм поки вдалося зібрати.

Що відомо

  • У 1951 роки під час підготовки до святкування 700-річчя від дня народження Данте італійський уряд замовив Сальвадору Далі серію ілюстрацій до нового видання "Божественної комедії".
  • На жаль, через політичні суперечки замовлення згодом скасували. Проте художник, який з дитинства був прихильником "Божественної комедії", вирішив довести справу до кінця.
  • За кілька років митець намалював 100 акварелей: по одній до кожної з 100 пісень "Комедії", по-своєму інтерпретувавши кожен момент. Кожна гравюра має окрему назву, вигадану Далі.

Читайте також

В Італії відкрили виставку до 700-річчя з дня смерті Данте

На початок