Тільда Свінтон, Вес Андерсон та Тімоті Шаламе на червоній доріжці | Канули в Канни. Серія 1

Тільда Свінтон, Вес Андерсон та Тімоті Шаламе на червоній доріжці | Канули в Канни. Серія 1

Тільда Свінтон, Вес Андерсон та Тімоті Шаламе на червоній доріжці | Канули в Канни. Серія 1
.

Шон Пен, Джоді Фостер, Вес Андерсон, Тімоті Шаламе, Тільда Суінтон, Білл Мюррей – це лише частина зірок, які цьогоріч з'явилися на Каннській червоній доріжці. Саме їх вдалось "вполювати" ведучій UA: КУЛЬТУРА Юлії Дичук та операторці телеканалу Олені Зашко.

Для цього їм довелось: отримати чимало дозволів аби перетнути кордон, плювати в баночку для тесту на Covid-19, вилазити на паркани та пробиратися крізь натовпи людей. Про атмосферу одного із найбільших та найпрестижніших світових кінофестивалів у першому випуску "Канули в Канни".

Що відомо про Каннський фестиваль

Каннський фестиваль проходить з 6 по 17 липня. На Золоту пальмову гілку у 2021 році претендують 22 стрічки. Фільмом відкриття цього року став драматичний мюзикл "Аннетт" Леоса Каракса з Маріон Котіяр і Адамом Драйвером, який також змагатиметься в основному конкурсі.

Оскільки минулого року фестиваль не проводився, цього року журі доведеться обирати найкращих серед найкращих. За останні два роки нові фільми зняли Франсуа Озон ("Все пройшло чудово"), Пол Верговен ("Бенедетта"), Жак Одіяр ("13-й округ Парижа), Вес Андерсон ("Французький вісник"). Не варто забувати і про режисерів, чиї імена поки що нічого не говорять широкому загалу. У 2019 році Золоту пальмову гілку отримав південнокорейський режисер Пон Чжун Хо, який краще за зіркових конкурентів зумів зловити нерв нашого часу.

Друга за значенням програма Каннського кінофестивалю називається "Особливий погляд". Раніше її переможцями ставали такі режисери, як Кім Кі Дук ("Весна, літо, осінь, зима... і знову весна", "Порожній будинок") та Йоргос Лантімос ("Лобстер", "Фаворитка").

Цього року за перемогу тут змагатимуться 18 фільмів, серед яких є стрічка режисера та сценариста Елі Ґраппа – "Ольга", знята за участі української кінокомпанії Pronto Film. Вона розповідає про події 7 річної давнини, які назавжди розділили життя українців на "до" та "після".

За сюжетом головна героїня, 15-річна гімнастка, розривається між тренуваннями у Швейцарії, де вона готується до чемпіонату Європи й Олімпійських ігор, та Україною, де її мати, журналістка, висвітлює події Євромайдану.

Також у програмі "Спеціальні покази" бере участь документальний фільм українського режисера Сергія Лозниці "Бабин яр. Контекст". Його презентація відбулася 11 липня.

Проєкт складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. Фільм розповідає  про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії.

Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов'язаним з трагедією Бабиного Яру. Також Лозниця планує змонтувати з цих епізодів повнометражний документальний фільм, призначений для кінопрокату.

Докладно про найважливіші фільми Канн читайте у статті: Програма, журі та "Особливий погляд" на Євромайдан

Повернення Каннського кінофестивалю, український павільйон та кіно Лозниці - влог

За лаштунками Каннського кінофестивалю: про місто, ціни, червоні доріжки та тести на ковід

На початок