Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття
. Віталій Грабар. LUFA

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття. За основу сценарію взяли етнографічну розвідку Володимира Шухевича, твори Станіслава Вінценза і Василя Стефаника.

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр представив її під час міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2021.

Як повідомляє Укрінформ, актори показали всі традиційні елементи, починаючи від сватання і завершуючи танцем молодого і молодої. Оскільки традиційно на весілля молоді приїжджають верхи, четверо святково убраних коней також дефілювали перед сценою. Відчуття присутності на весіллі додавало частування гостей-глядачів фестивалю і спільні танці.

"Це все невипадкові моменти. Те, про що мріють теоретики театру, ми втілили: відтворили гуцульське весілля ХІХ століття, справжнє, без впливів радянської ідеології на нашу традицію, як це сталося у ХХ столітті", — розповів генеральний директор — художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський.

За основу сценарію взяли етнографічну розвідку Володимира Шухевича, твори Станіслава Вінценза і Василя Стефаника. Театрали як митці додавали свої фарби й інтерпретації. Таким чином вони хотіли показати продовження роду України, української нації і гуцулів як однієї з її складових.

Що відомо

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка — створений 20 грудня 1939 року.

Колектив театру став першим з часів вибуху на ЧАЕС, хто привіз виставу до Чорнобильської зони. Для місцевих співробітників та журналістів вони зіграли "Солодку Дарусю".

Читайте також

Соліст Одеської опери встановив рекорд України з кількості перемог у міжнародних конкурсах

На початок