На тлі подільских протестів у кризовому медіа-центрі пройде брифінг проти поліцейського свавілля

На тлі подільских протестів у кризовому медіа-центрі пройде брифінг проти поліцейського свавілля

На тлі подільских протестів у кризовому медіа-центрі пройде брифінг проти поліцейського свавілля
.

У п’ятницю, 28 травня, в прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбудеться брифінг, присвячений проблемі поліцейського насильства та останнім випадкам незаконних затримань, перевищення повноважень і поліцейських рейдів на культурні заклади київського Подолу. Про це самоорганізовані протестувальники повідомили у своєму Telegram-каналі.

На публічному брифінгу буде проголошено спільну позицію представників культурних закладів та мистецьких ініціатив міста щодо системного тиску з боку поліції на їх профільну діяльність. На брифінг також запрошені представники Національної поліції, очікується підтвердження їх участі.

Спікер(к)и:

 • Павло Дергачов – координатор клубу “Otel”;
 • Алла Загайкевич – композиторка, голова Асоціації електро-акустичної музики Київської організації НСКУ;
 • Яна Баринова — директорка департаменту культури КМДА;
 • Павло Калюк – громадський активіст, представник громади старого Подолу, координатор ініціативи “Подоляночка”;
 • Павло Богомазов – адвокат, голова адвокатського об’єднання “Богомазов та партнери”.
На тлі подільских протестів у кризовому медіа-центрі пройде брифінг проти поліцейського свавілля
Фото: facebook.com/mitya.gurin.

Нагадаємо вимоги культурної спільноти:

 • Негайно звільнити начальника Подільського управління національної поліції Павла Василенка.
 • Притягнути до відповідальності правоохоронців, відповідальних за незаконний рейд 15 травня на Нижньоюрківській, 31, що супроводжувався застосуванням сили з перевищенням повноважень.
 • Покарати спецпризначенців, які з 18 на 19 травня побили художника та музиканта Дмитра Бугайчука.
 • Негайно припинити "сафарі" на людей, незаконні рейди, неправомірні обшуки, безпідставне застосування сили та пошкодження майна у подільських закладах культури.

Що відомо

 • 21 травня у Києві представники креативних та культурних спільнот провели акції протесту під стінами поліції Подолу з вимогою звільнення начальника Подільського управління поліції Києва Павла Василенка, припинення обшуків культурних закладів і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука.

Перед тим, як зібратися на Хорива, організатори акції навели у Фейсбуці приклади, які на їх думку, є свавіллям поліціянтів:

 • "15-го травня о 21:00 близько 50 озброєних "правоохоронців" вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два заходи – у клубі @Closer та у Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час. "Правоохоронці" вдарили, поваливши на землю, працівника Closer, намагалися зламати двері, проводили несанкціонований обшук у закладі 2c1b, у якому не було заходів, та побили його працівника. Також міліціянти силоміць розігнали відвідувачів бару 20FT Radio, який розташований на вулиці: ні сам бар, ні його відвідувачі не порушували жодних норм та законів. Міліціонери у відповідь на прямі запитання не змогли навести законних підстав для своїх дій".
 • "Перші напади правоохоронців на Нижньоюрківську, 31 сталися ще в 2015-му, у 2020–2021 рр. вони відбувалися набагато частіше, ніж будь-які публічні заходи в культурного осередку"
 • "27-го листопада 2020 року о 22:45 на територію Keller Bar (Кирилівська 71) увірвалися приблизно 70 силовиків та інших підрозділів. Виламавши ворота та вхідні двері, кинули всіх обличчям в підлогу, кричали, лаялися, били. Без складання протоколу було обшукано всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки по приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, так нікого і не затримавши".
 • "В бар Хвильовий міліцейські приходять та зривають заходи щодня. В бару вже є кілька десятків протоколів та з десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25-го червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від КиївПрайду".

"Остання крапля – в ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо "він підозріло виглядав". За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу. Побиттям займався екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже нападав на людей (bit.ly/ioanno) . Фото з незаконного насилля до Міті – на обкладинці події".

"Співробітники культурних закладів, які ставали жертвами силовиків, неодноразово подавали скарги до правоохоронних органів. Однак, насильство над культурною спільнотою не вщухає, і стати його жертвою можна не лише на території закладів дозвілля. Неправомірні дії міліції усіх, хто гуляє по Подолу та виглядає в очах "правоохоронця" неформально. Неправомірні обшуки, підкидання наркотиків, вимагання хабарів, побиття та перевищення обов’язків стали невід’ємним атрибутом міліції.

На початок