Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале
.

Повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" став володарем "Кришталевого ведмедя" як найкращий фільм конкурсної програми "Generation 14plus" Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це стало відомо з сайту події.

За словами молодіжного журі, у фільмі переконливо висвітлені найрізноманітніші важливі та актуальні для молоді теми: платонічна любов, квірність, почуття солідарності та психологічний стрес, які підсилюють ефект від фільму як справжньої історії дорослішання.

"Завдяки творчим прийомам візуалізації стає художньо ясно, як наше покоління мріє, відчуває і переживає життя. Передається послання, що це частина нашого життя – стикатися з певними страхами, щоб мати можливість насолоджуватися найзахопливішими роками молодості", – вказано в дописі.

Сценарій фільму написала сама режисерка Катерина Горностай. "Стоп-Земля" — це авторський фільм для широкої глядацької аудиторії підлітків і дорослих, які прагнуть їх зрозуміти. В Україні кінотеатральний реліз планується у другій половині 2021 року.

"Інтровертна старшокласниця Маша бачить себе аутсайдером, тільки якщо вона не спілкується зі своїми друзями – Яною і Сенею, які поділяють її нонконформістський статус. Поки вона намагається орієнтуватися в напруженій атмосфері перед випускним роком, Маша закохується, що змушує її покинути свою зону комфорту. Глибоко особиста історія про самопізнання і терпіння, якого воно вимагає", – вказано в описі проєкту.

Що відомо

  • Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).
  • На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього "Східного Блоку".
  • На тогорічному Берлінале відбулася світова прем'єра фільму "Номери" Олега Сенцова в межах програми спеціальних показів Berlinale Special 70.
  • Повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" відібрано до конкурсної програми "Generation" Берлінського міжнародного кінофестивалю 2021 року.
На початок