Садибу Баккалинського, яку хотіли знести під забудову, визнали пам’яткою архітектури

Садибу Баккалинського, яку хотіли знести під забудову, визнали пам’яткою архітектури

Садибу Баккалинського, яку хотіли знести під забудову, визнали пам’яткою архітектури
Мапа Реновації

Особняк Баккалинського, який хотіли знести під забудову, внесли до переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Наказ про це сьогодні з'явився на сайті Київради.

Відтепер 120-річний особняк Баккалинського, що знаходиться за адресою Іллєнка 30, має охоронний статус. Захистити будівлю вдалося завдяки небайдужості активістів з громадської організації  "Мапа Реновації".

За словами директора Департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка, представники ГО провели історико-архівні пошуки необхідні для підготовки історичної довідки та облікової документації.

Тепер справа за Міністерством культури, яке має присвоїти садибі статус пам’ятки місцевого значення та занести її до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Нагадаємо, що 23 квітня Київрада дозволила забудовнику знести 120-річний особняк на Лук'янівці.

74 депутати Київради проголосували за передачу в оренду ділянки землі, де знаходиться дореволюційна будівля — маєток Пилиппа Баккалинського.

Забудовник представив план зведення на цьому місці багатоповерхової офісної будівлі та стоянки.

Відтепер рішення про передачу земельної ділянки під нове капітальне будівництво ТОВ "Амелін-30" , втратило свій юридичний зміст. Депутати Київради мають власноруч скасувати прийняті ними положення, оскільки це суперечить закону.

Що відомо

Маєток Баккалинського був збудований у 1901 році у стилі неоренесансу. На думку краєзнавеця Антона Короба, він є "рідкісним зразком одноповерхового особняка середнього класу, якими були забудовані тодішні околиці Києва". Подібних будівель у столиці залишилося обмаль.

У книзі "Особняки Києва", авторами якої є Ольга Друг та Дмитро Малаков зазначено, що садиба належала підполковнику Пилипу Баккалинському (1835-1908), уродженцю Київщини та учаснику російсько-турецької війни на Балканах.

"По лінії забудови кварталу особняк Баккалинського сприймається як одна з найцікавіших споруд, характерних для Лук'янівки", - йдеться у виданні.
На початок