"Скрябін – це революція". Українські музиканти згадують творчість Андрія Кузьменко

"Скрябін – це революція". Українські музиканти згадують творчість Андрія Кузьменко

"Скрябін – це революція". Українські музиканти згадують творчість Андрія Кузьменко

8 років тому – 2 лютого 2015 року – в автокатастрофі загинув Андрій Кузьменко, лідер гурту "Скрябін". Гурт, фронтменом якого був Кузьма, створював власний творчий мікрокосмос, поєднуючи любов до закордонних музичних трендів 80-х (синті-поп, постпанк, "нова хвиля") з глибокими, абстрактними й афористичними текстами. А феномен популярності та авторитетності Андрія серед звичайних людей вартий окремої розмови. Разом з українськими музикантами згадуємо, ким був Кузьма та як його музика вплинула на всіх нас.

Хас (співак, український хіп-хоп виконавець)

"Скрябін – це революція, яка змінила шоу-бізнес і українську культуру загалом. Кузьма перевернув усе з ніг на голову і показав, що музика може бути про людей та для людей. Я хочу, щоб молоде покоління знало про Скрябіна те, що цілком реально не соромитись бути собою, бути простим – і люди до тебе потягнуться".

Альона Карась (учасниця шоу “Голос країни”)

"Для мене Скрябін – велика людина, справжній національний герой, який потужним словом вів за собою мільйони людей. Мені важко сприймати його як людину з шоу-бізнесу або просто талановитого музиканта. Він – діяч мистецтва, чий вплив позначився не тільки на музичній історії, а й на свідомості не одного покоління людей. Сучасній молоді треба більше знати про справжніх митців. Особливо тих, хто попри всі труднощі займався формуванням української ідеї".

Ростислав Домішевський (колишній учасник "Скрябін")

"Андрій був надзвичайно яскравим хлопцем, зачіска, прикид – він вирізнявся з інших в школі, і це притягувало людей. Ми познайомились на сцені театру гумору й сатири "Спринт", і Кузьмич там просто унікально грав. Поруч зі сценою була кімнатка з апаратурою, де він проводив репетиції з хлопцями. На свята вони грали у школі якусь популярну мелодію, а у вільний час експериментували і палили колонки панк-роком".

Віталій Бардецький (продюсер, вперше вивіз гурт "Скрябін" за кордон)

"Коли я навчався на львівському журфаці, товариш, який працював на радіостанції, приніс касету. І каже – "оце чувак з Новояворівська". Я був сильно вражений, хоча це всього-на-всього демо, і напросився на знайомство. Одного дня Кузьма без стуку відкрив двері до моєї кімнати в гуртожитку і сказав: "Привіт, я – Кузьма". Вже на другій хвилині знайомства було зрозуміло, що ми будемо друзями надовго".

Остап Панчишин (гурт "Panchyshyn")

"Ми з Кузьмою є земляками, з Нового Роздолу, і я фанатію від нього ще з 1995 року. Як на мене, він став основоположником української музики, не подібним ні до кого. Це український Depeche Mode. Молодь мусить знати про ранню творчість гурту "Скрябін", там кожен знайде для себе багато цінного, відвертого та емоційного".

Ілля Резніков (гурт "Letay")

"Кузьма є одним з небагатьох українських героїв, якого люблять і на заході, і на сході. Він створював на концертах особливу атмосферу, у якій не існувало жодного розділення між тобою у залі та ним на сцені. Тому що Кузьма був "своєю" людиною, його неможливо не полюбили, навіть якщо ти вперше чуєш його музику".

Сергій Мартинюк (гурт "Фіолет")

"Коли я у дитинстві відкрив для себе музику Скрябіна, пісні про пінгвінів і бультер’єрів були справжньою революцією. Це була своєрідна вижимка із західного New Wave на український лад. Лірика Скрябіна на той період була унікальна, ні на що не схожа.

Тим, хто знайомий з Кузьмою виключно на рівні найвідоміших радіохітів, раджу копнути трошки глибше. Зануритись у 1990-ті, його перші альбоми, аби зрозуміти, що Андрій з командою робили на ті часи щось неймовірне. Відчути, як багато вони дали українській музиці, яка прямує вже зовсім іншим шляхом. Але Кузьму досі ніхто не забуває".

Більше про Кузьму Скрябіна

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок