Фільм про життя в зоні ООС здобув нагороду фестивалю "Санденс"

Фільм про життя в зоні ООС здобув нагороду фестивалю "Санденс"

Фільм про життя в зоні ООС здобув нагороду фестивалю "Санденс"
кадр з фільму

Українська режисерка-документалістка Ірина Цілик виграла приз американського фестивалю незалежного кіно "Санденс" за найкращу режисуру документального фільму. Як повідомляє твіттер фестивалю, Цілик здобула нагороду за фільм "Земля блакитна, ніби апельсин".

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Режисером та автором сценарію є Ірина Цілик, фільм є її повнометражним дебютом. Оператор – В’ячеслав Цвєтков, монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик, звукорежисер – Йонас Максвитіс.

Стрічку створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Комунікос" (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

"Земля блакитна, ніби апельсин" – перший український фільм в програмі "Санденса" за всю його історію.

Цього року "Санденс" відбувається з 23 січня до 2 лютого. На ньому присутній звільнений з російського ув'язнення український режисер Олег Сенцов.

Фестиваль "Санденс" відбувається щороку у Парк-сіті, штат Юта. Його заснував голлівудський актор і режисер, лауреат премії "Оскар" Роберт Редфорд.

На початок