Тревел-блогери та кіно. Експерт розповів, як розвинути український туризм

Тревел-блогери та кіно. Експерт розповів, як розвинути український туризм

Ексклюзивно
Тревел-блогери та кіно. Експерт розповів, як розвинути український туризм
unsplash.com

Голова Всеукраїнського об’єднання VISIT Ukraine Антон Тараненко в ефірі Українського радіо прокоментував пропозиції президента Володимира Зеленського щодо популяризації України та розповів про свій погляд на розвиток вітчизняного туризму в умовах пандемії.

Під час Всеукраїнського форуму "Україна-30. Культура, медіа, туризм" Володимир Зеленський висловив думку, що зробити Україну привабливішою для іноземних туристів можуть допомогти проморолики. На думку Антона Тараненка, такий підхід може спрацювати, проте для цього відео слід розміщувати на професійних каналах.

"Проморолики добре спрацьовують, але їх слід розміщувати не в себе на каналах і збільшувати таким чином кількість підписників, а на професійних каналах або вже знаних лідерів думок, чи на тревел-каналах, про які згадував президент. Для глядача, який хоче подорожувати Україною, дуже важливо зрозуміти, як тут відбувається життя і побут. Тому акцент треба робити на цьому", – вважає він.

Також експерт навів кілька прикладів успішної промокампанії серед країн світу.

"Чудовим прикладом вдалого самопіару є Туреччина. Вона рекламує себе круглий рік і робить акцент як на зимовому, так і на літньому відпочинку. Грузія також активно себе рекламує і робить акцент на діджитал, тобто рекламі в інтернеті через соціальні мережі. Серед європейських країн дуже сильна Німеччина. Вона залучає блогерів і лідерів думок. Велика кількість відео виходить саме на канал блогерів, а не професійних туристичних організацій", – зазначив Тараненко

За словами експерта, блогери, які подорожують Німеччиною, створюють англомовний контент, у якому розповідають про свої враження від подорожі країною.

"Ці інструменти є дуже знані і знайомі, і за ними можна відстежувати не лише, як зростає кількість відвідувачів, але й підписників на ті чи інші туристичні сторінки", – зауважив він.

Крім того, експерт вважає, що популяризації України сприяє й світовий кінематограф, яскравим прикладом чого є серіал "Чорнобиль".

"Після виходу серіалу у 2019 році кількість туристів, які приїхали в Україну відвідати Чорнобильську зону виросла вдвічі – від 56 тисяч до 110 тисяч. Тому такі промоакції, коли в Україну приїздять відомі актори й знімають фільми, позитивно відображається на популяризації України як туристичної держави", – зазначив Тараненко.

"Туристичні магніти"

У червні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив про важливість розвитку українського туризму та анонсував презентацію регіональних проєктів, які можуть бути цікавими для інвесторів. За словами Антона Тараненка, такий підхід має значний потенціал.

"Йдеться про "туристичні магніти", або формат великої реставрації, коли є великі історичні об’єкти чи місця для туристичних об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів. На сьогодні це – реально працюючий кейс. На західній Україні вже запрацювало коло курортів. Залучено одного іноземного інвестора і двох українських. Якщо говорити мовою бізнесу, то на сьогодні зайти з інвестиціями в Україну дуже дешево, і ці інвестиції – на десятки років. Зараз це – дуже вигідна ніша, в яку треба заходити, будувати нові заклади розміщення та інфраструктуру. У нас є великий ринок внутрішнього туризму і іноземці, які частіше приїздили б до України, якби не локдаун і коронакриза", – переконаний експерт.

За словами Тараненка, зазвичай перелік "туристичних магнітів" створюється за участі регіональної влади.

"У кожній області обираються кілька магнітів. Вони визначаються, як правило, обласною державною адміністрацією разом з активним бізнесом та профільними асоціаціями. Наприклад, Київська область визначилася, що в неї є магнітами наступні місця: Чорнобильська зона, Переяслав-Хмельницький, парки "Олександрія" та "Київська Русь" і Межигір’я. Магніт – це той об’єкт, який може послужити тригером, аби приїхати в Київ чи Київську область. Ці магніти потрібно популяризувати, аби якомога більше туристів як внутрішніх, так і іноземних знали про ці локації", – розповів він.

Як зазначив експерт, при цьому інфраструктурно ці локації повинні відповідати європейським стандартам.

"Туди має бути легко діставатися, щоб було де залишити автівку чи туристичний автобус, були місця для харчування та санітарно-гігієнічних потреб, а також має бути все необхідне на маршруті устаткування: маркування, карти, мапи тощо", – пояснив він.

Що відбувається з туризмом зараз

За словами Тараненка, після року пандемії люди звикли до обмежень та пристосувались до нових умов.

"Люди навчилися жити і подорожувати в умовах пандемії. Бізнес теж перелаштувався. Те, що немає потоку іноземних туристів, зумовлено, перш за все, обмеженнями інших держав щодо перетину їхнього кордону своїми громадянами. Україна дуже відкрита до цього", –

На думку експерта, останнім часом ефективність дій держави, спрямованих на розвиток туристичної сфери, значно зросла.

"Державне агентство з розвитку туризму робить усе, щоб промотувати Україну. За останні двадцять років перші особи держави звертають увагу на туризм чи не вперше. Це позитивний імпульс, який пізніше відобразиться у кількісних показниках як туристів, так і нових локацій. Тому 2021 рік – це рік внутрішнього туризму для України, рік, в якому слід зробити максимальну кількість промоцій і визначитися з акцентом на туристів, яким не буде закритий в’їзд до України. Цього року на розвиток туризму в бюджеті передбачено 100 млн гривень. Це вперше, коли в країні виділяються такі гроші. До цього максимальний бюджет на туризм складав 30 мільйонів гривень", – розповів він.

За словами Тараненка, їх планується витратити на промоцію внутрішнього та зовнішнього туризму, роботу зі статистикою та на реєстр, який міститиме інформацію про туристичні об’єкти.

На початок