Скандал в Одеській опері: Шевченківський комітет відреагував на побиття режисера

Скандал в Одеській опері: Шевченківський комітет відреагував на побиття режисера

Скандал в Одеській опері: Шевченківський комітет відреагував на побиття режисера
chytomo.com, Facebook/ Eugene Lavrenchuk

У комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка прокоментували скандал навколо головного режисера Одеської опери Євгена Лавренчука. Там заявили, що не виключають реальності претензій до режисера, утім, засуджують напад.

Заяву оприлюднили на сайті комітету. Там розповіли, що напередодні третього туру цьогорічного відбору на Національну премію до членів комітету почали надходити листи, анонімні та з підписами митців, із закликами "в жодному разі не нагороджувати" Євгена Лавренчука за його постановку "Травіати" Дж. Верді.

"Дві обставини залишають почуття неспокою. По-перше — звинувачення з різних адрес містять більш-менш однакові аргументи, подекуди однаковими словами. По-друге — клявзи (назвемо речі своїми іменами) збіглися в часі з кампанією проти Лавренчука в колективі театру. Зокрема із збиранням підписів за його звільнення, відмовою в продовженні контракту та фізичним нападом",  – пояснили в комітеті.

Читайте також: Головний режисер Одеської опери заявив про напад через намір очолити заклад. Що кажуть у театрі

Члени комітету не виключають, що "нібито стихійні прояви агресії" проти Євгена Лавренчука пов'язані з його наміром взяти участь у конкурсі на заміщення посади директора Одеської опери.

"Логічно припустити, що в Одесі є сили та цілком конкретні їхні представники, які не зацікавлені, аби місто стало місцем народження нових, свіжих, яскравих, хай провокативних, але атрактивних для митців і публіки мистецьких практик. Приблизно за таким сценарієм відбувалися нападки на Олександра РойтбурдаДиректор Одеського художнього музею., а до того на ексхудожнього керівника опери", – наголосили в Шевченківському комітеті.

Попри це творчий результат Лавренчука в постановці, яку висунули на премію в комітеті назвали "вельми високим".

"Не виключено, що до номінанта може бути сила-силенна претензій виробничого порядку. Однак ми вважаємо негідним боротися з конкурентами в такий спосіб і за допомогою такого інструментарію", – додали в преміювальному комітеті.

Нагадаємо, головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук заявив про побиття та пов'язав це з професійною діяльністю й бажанням очолити театр. Натомість в театрі слова режисера назвали "брехнею та спробою зганьбити ім'я та репутацію" закладу.

Скандал в Одеській опері: Шевченківський комітет відреагував на побиття режисера
Скандал в Одеській опері: Шевченівський комітет відреагував на побиття режисера. Колаж зі світлин https://operahouse.od.ua/

Режисер Одеської опери запевнив, що планував подавати свою кандидатуру на посаду художнього керівника-директора закладу, оскільки термін дії контракту директорки Надії Бабіч добігає кінця. За декілька днів після того, як Лавренчук розповів Бабіч про намір взяти участь у конкурсі, на нього начебто напали.

Згодом, 10 лютого, Євген Лавренчук отримав офіційний лист від директорки театру про не продовження з ним контракту з 15 березня. Про напад та конфлікт із керівництвом режисер публічно заявив лише 1 березня.

У коментарі Суспільному Лавренчук, заперечив, що напад на нього "могла замовити" директорка Одеського оперного театру Надія Бабіч.

Натомість в Одеській опері всі закиди Лавренчука спростували та назвали "брехнею". Там розповіли, що за три роки перебування на посаді головного режисера Лавренчук поставив лише одну виставу ″La Traviata″, "та й ту не закінчив належним чином". Також він начебто не може організувати роботу режисерського цеху, зокрема, з багатьма "досвідченими виконавцями" у нього виникли конфлікти через його нестриманість, вживання ненормативної лексики та образ, запевнили в театрі.

Там також наголосили, що Лавренчук двічі подавав заяву про не продовження з ним контракту. Нібито саме через це керівництво вирішило завершити співпрацю з режисером. Натомість Лавренчуку запропонували укласти з театром нову угоду про постановку опери Гулака-Артемовського ″Запорожець за Дунаєм″. Утім він від пропозиції відмовився, наголосили в театрі.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події озвучити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • Головний режисер Одеської опери заявив про напад через намір очолити заклад. Що кажуть у театрі
  • Європейська федерація журналістів засудила підпал редакції та побиття головреда на Одещині
  • Струс мозку та забої: на Одещині троє людей напали на журналіста
На початок