"Трохи нижче неба". У Дніпрі презентували фільм про "кіборгів"

"Трохи нижче неба". У Дніпрі презентували фільм про "кіборгів"

"Трохи нижче неба". У Дніпрі презентували фільм про "кіборгів"
Михайло Ухман

У Дніпрі презентували документальну кінострічку "Трохи нижче неба". Історія – про чотирьох "кіборгів", військових 80-ї бригади Збройних Сил України, які загинули під час боїв за Донецький аеропорт.

Про загиблих та про оборону аеропорту розказали їхні родичі та бойові побратими.

Автор ідеї та продюсер, військовий Михайло Ухман розповідає, що збирав матеріали для фільму понад два роки, записав близько 36 годин інтерв’ю про оборонців Донецького аеропорту. У фільмі використовував лише аматорські відео військових. Автор каже, фільм – правдива героїзація "кіборгів".

«Трохи нижче неба». У Дніпрі презентували фільм про «кіборгів»
У Дніпрі презентували фільм про «кіборгів». Суспільне Дніпро

"Починаючи від нестачі фінансів, влада відмовилась, там, де я звертався, великий бізнес відмовився від фінансування. І до емоцій, коли ти розмовляєш з батьками і вони розповідають про свого загиблого сина, – там нічого не може бути награно чи штучно. Нам не вистачає в Україні такого продукту, який би героїзував і змушував замислитись над тим, що є своє, українське", – сказав він.

Один із тих, хто брав участь у створенні фільму, військовий 74-ої окремої розвідувальної бригади Олександр Старина каже: погодився взяти участь у зйомках, щоб розказати правду про оборону аеропорту Донецька, сам був там на ротації.

"Як працювали: я розповідав про такого-то і такого-то, він (продюсер – ред.) їх знаходив за позивними, брав у них інтерв’ю, провів розслідування", – сказав Олександр Старина.

На прем’єрний показ у Дніпрі прийшли близько сотні містян, військових, волонтерів.

Стрічку вже презентували в містах України. У широкому прокаті з’явиться у березні. До прем’єри готується ще один фільм про українських військових, але вже художній.

Читайте також

На початок