Харківський історичний музей запустив відеопроєкт з цікавими історіями про експонати

Харківський історичний музей запустив відеопроєкт з цікавими історіями про експонати

Харківський історичний музей запустив відеопроєкт з цікавими історіями про експонати

Харківський історичний музей імені Сумцова запустив новий відеопроєкт під назвою "Бачити більше". У серії коротких роликів співробітники музею розкажуть цікаві та маловідомі історії про експонати з колекції. Перший епізод – про Танк Mark V, який який розташований поруч з будівлею музею на вул. Університетскій, 5 – вже можна переглянути на YouTube.

"Регулярно ми проходимо повз один із перших танків в історії людства й не замислюємося про його особисту історію. Але які таємниці він приховує?", – вказано в описі до першого відеоролику.

У створенні проєкту взяли участь співробітники музею Костянтин Дубін, Юлія Стаднік, Дмитро Кузубов, а також відеооператор Олександр Поберайло й звукорежисер Валерій Бескорсий. Сценарії до відео розробляли самі музейники, вони також брали участь у зйомках у якості сторітелерів.

Завідувач другого наукового експозиційного відділу музею Костянтин Дубін зазначає, що багато відвідувачів пробігають експозиціями, звертаючи лише поверхневу увагу на вітрини і предмети. Тим самим вони часто втрачають важливу складову того, що робить експонати цінними – його особливу красу та важливу історію.

"Ми сподіваємось продемонструвати, що музей є значно цікавішим і сучаснішим, ніж це може іноді здатись на перший погляд", – ділиться Костянтин Дубін.

Відеоролики обіцяють публікувати на YouTube-каналі і на Facebook-сторінці музею раз на місяць.

Що відомо

  • Харківський історичний музей імені Сумцова – один із найбільших музеїв України, провідний науково-дослідний і методичний центр краєзнавства і музеєзнавства на Слобожанщині. Фонди музею налічують майже 300 тисяч пам'яток історії та культури.
  • Музей веде свою історію від Музею Слобідської України імені Григорія Савича Сковороди, заснованого 21 січня 1920 року піклуванням видатного вченого і громадського діяча, академіка Української академії наук Миколи Федоровича Сумцова.
На початок