Організаторів кінопремії "Золотий глобус" звинуватили в корупції – Los Angeles Times

Організаторів кінопремії "Золотий глобус" звинуватили в корупції – Los Angeles Times

Організаторів кінопремії "Золотий глобус" звинуватили в корупції – Los Angeles Times
.

Los Angeles Times випустила розслідування про фінансові схеми Голлівудської асоціації іноземної преси (HFPA), яка присуджує премію "Золотий глобус". Як повідомляє видання, розміри гонорарів її членів, швидше за все, суперечать законодавству США.

Ще влітку 2020 року норвезька журналістка Кьерсті Флаа подала в суд на журі заходу, тому що вони не прийняли її в організацію. Флаа заявила, що у HFPA (Голлівудська асоціація іноземної преси) процвітає "культ корупції", а також зазначила, що асоціація приймає "тисячі доларів винагороди" від студій та зірок, які згодом отримують нагороду "Золотий глобус".

Як показало розслідування Los Angeles Times, організація виділяє суттєві суми та виплати своїм учасникам. Минулого року за свою роботу члени HFPA отримали загалом два мільйони доларів.

Згідно зі звітами, у січні понад 20 осіб отримали $3465 за перегляд іноземних фільмів; крім того, члени комітету з відряджень щомісяця заробляють $2310, члени архівного комітету – $2200, члени комітету фестивалю – $1100, а члени історичного комітету – $1000.

У статті також згадуються модератори пресконференцій – вони заробляють $1200 щомісяця. А публікації на вебсайті загалом принесли учасникам $585 тис. за минулий фінансовий рік.

Крім того, HFPA щедро платить тим, хто входить до ради директорів. П'ять її членів отримали від $63 433 до $135 957 в податковому році, який закінчився 30 червня 2019 року. За цей же період голови ради директорів заробили від $22915 до $78079.

Організаторів кінопремії "Золотий глобус" звинуватили в корупції – Los Angeles Times

Експерти, яких цитує газета, назвали ці суми "незвичайними" для організації, звільненої від сплати податків. Інсайдери відзначають, що гонорари членів HFPA стали рости близько 10 років тому, коли ринок журналістики почав переживати економічний спад.

Журналісти також звернули увагу на те, що у списку номінантів на "Золотий глобус" опинився серіал "Емілі в Парижі", який після безлічі негативних відгуків у пресі отримав дві номінації, зокрема "найкращий комедійний серіал".

Як виявилося, у 2019 році 30 учасників асоціації побували на знімальному майданчику проєкту, де їм надали житло в п'ятизірковому готелі та запросили на прийом у Музеї ярмаркового мистецтва. Один з учасників HFPA зізнався, що з ними "поводились, як з королями". При цьому представникам інших ЗМІ таких розкішних умов не надавали.

Читайте також

Нове українське кіно: 10 найочікуваніших фільмів 2021 року

Людина з зірок: 7 персонажів Девіда Бові в кіно як продовження життя рок-легенди

Секс, фемінізм та наречені на видання: кому сподобаються “Бріджертони” на Netflix

На початок