Міністр культури оголосив про початок будівництва музею Революції Гідності

Міністр культури оголосив про початок будівництва музею Революції Гідності

Міністр культури оголосив про початок будівництва музею Революції Гідності
Олександр Ткаченко/Facebook

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що у 2021 році розпочнеться будівництво музею Революції Гідності. Об'єкт будуватимуть за проєктом німецької компанії Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH.

Про це Ткаченко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Саме цього Дня (20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної сотні — ред.) ми можемо нарешті оголосити про початок проектувально-будівельних робіт та будівництво Музею Революції Гідності цього року", — написав міністр.

За його словами, міністерству вдалося домовитися про умови використання проєкту переможців архітектурного конкурсу – німецькою компанією Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH.

Читайте також: В Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

Ткаченко також нагадав, що 17 лютого Кабінет міністрів погодив 5-річний план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Водночас парламент підтримав постанову, якою визнав Революцію Гідності "одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи".

Що це за проєкт

Торік у конкурсі в номінації "Музей Революції гідності" перемогу здобув проєкт "Штурм пагорба" німецького архітектурного бюро "Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH". Ця компанія відома проєктами в багатьох країнах. Зокрема, зараз за її ескізами будують Національний музей в Осло.

"Проєкт під назвою "Штурм пагорба" по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь та українську агору, утверджуючи демократичну спрямованість нації. Реалізація цього проєктного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на алеї Героїв Небесної Сотні та створить середовище для активного втілення в життя мрій борців за незалежну й процвітаючу Україну", – прокоментував проєкт Ігор Пошивайло, гендиректор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

За даними Мінкульту, усього в конкурсі змагалися 66 проєктів із 12 країн світу.

Міністр культури анонсував початок будівництва музею Революції Гідності
maidanmuseum.org

Автори проєкту "Штурм пагорба", архітектори Ян Кляйхус та Йоганес Кресснер зазначили, що їх розробка поєднує минуле і майбутнє, а також сам музей і меморіал. Згідно з цим проєктом, уздовж алеї Героїв Небесної Сотні облаштують ніші, в яких стоятимуть пам'ятники на честь загиблих учасників Революції гідності. А пандус під нахилом вестиме людей уздовж них до музею, який стане фінальною точкою "шляху пам'яті".

Що відомо

  • 19 листопада 2020 року столичні правоохоронці обшукали квартиру директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла.
  • Правоохоронці заявили, що розслідують схему щодо розкрадання понад 100 мільйонів гривень, виділених на облаштування та благоустрій меморіалу.
  • 20 листопада біля будівлі СБУ в Києві активісти вимагали припинити обшуки у представників Музею Революції Гідності.
  • В Українському інституту національної пам’яті заявили, що не перешкоджатимуть слідчим діям та сподіваються на неупереджене слідство.
На початок