"Їжте багатіїв". У TikTok новий тренд – відписуватися від знаменитостей

"Їжте багатіїв". У TikTok новий тренд – відписуватися від знаменитостей

"Їжте багатіїв". У TikTok новий тренд – відписуватися від знаменитостей
.

В соцмережі TikTok набирає популярність новий тренд під назвою Eat the rich ("Їжте багатіїв"): блогери пропонують відписатися від "лідерів думок", знаменитостей, популярних брендів та компаній – Кайлі та Кендалл Дженнер, Кім Кардаш'ян, Джеймса Чарльза, Аріани Ґранде, Бейонсе та навіть офіційного облікового запису TikTok.

Тренд з'явився на тлі того, як звичайні користувачі Reddit розв'язали "війну" з Волл-стріт та змінили правила фондового ринку. Тепер користувачі TikTok хочуть довести, що їх вплив на знаменитостей не менший, ніж знаменитостей – на них.

"Я побувала в кролячій норі, бачила, як це вийшло з біржею та акціями, і я знаю, що багатії в паніці", – сказала тіктокер Джина Болонья, яка започаткувала флешмоб Eat the rich. Вона закликала відписатися від знаменитостей в TikTok та інших соцмережах, тому що знає, що ті отримують гроші саме завдяки кількості підписників: "Я знаю, що ви можете любити їх, але змусьмо їх відчути, що ми такі ж важливі, як і вони. Відпишіться від них. Перестаньте дивитися їх контент, навіть якщо це всього на кілька місяців".

У Dazed підкреслюють, що кілька тисяч користувачів, які відпишуться від Кім Кардаш'ян з 203 мільйонами фоловерів в Інстаграмі, не зможуть нанести ні їй, ні іншим впливовим особам або компаніям реальних фінансових збитків. Однак, зазначає видання, підтримка позиції Джини Болоньї в TikTok свідчить про те, що в суспільстві наростає обурення соціальною нерівністю. Проте тренд тільки починає набирати популярність і може перерости у більш масштабний рух.

Що відомо

  • У січні 2021 року користувачі спільноти Wall Street Bets на Reddit стали скуповувати акції мережі GameStop, щоб підняти її ціну. Це робилося для того, щоб хедж-фонди, які робили ставки на подальше падіння акцій, почали втрачати гроші.
  • В результаті дій користувачів Reddit через кілька тижнів акції компанії зросли більш ніж у десять разів, а ряд фондів були змушені закрити свої короткі позиції ("шорти") з мільярдними збитками.
  • 26 січня завдяки користувачам Reddit акції GameStop стали найбільш вторгованими у світі – вони обійшли цінні папери Tesla, Apple і Microsoft. Ще у вересні 2020 року акції GameStop коштували 10 доларів, втім у п'ятницю, 29 січня, вартість акцій зросла на 68%, їх ціна склала 325 доларів за штуку.

Читайте також

Disney обмежив доступ до мультфільмів "Пітер Пен" і "Дамбо" через образливі стереотипи

"Філологині на карантині" у TikTok. Вікторія Буличева та Оксана Гошовська. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Що таке TikTok. Нова соцмережа, яка спричиняє миттєву залежність

На початок