Голлівудська акторка та гуманітарна діячка Анджеліна Джолі під час урочистої церемонії вручення нагороди Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі вшанувала пам'ять митців, які стали жертвами воєн та конфліктів у всьому світі, зокрема у промові вона згадала про українську письменницю Вікторію Амеліну.
Про це повідомляє Variety.
"І ніхто з нас не наївний, — сказала Анджеліна Джолі. — Ми знаємо, що багатьом митцям у всьому світі бракує свободи та безпеки, щоб розповідати свої історії, і багато хто втратив своє життя, як Фатіма Хассуна, вбита в Газі, Шаден Гардуд, вбита в Судані, і Вікторія Амеліна, вбита в Україні, та багато інших надзвичайних митців, які мали б бути зараз з нами".
За словами Джолі, суспільство в неоплатному боргу перед цими людьми, які ризикували своїм життям, ділячись своїми історіями та досвідом.
"Ми в неоплатному боргу перед усіма тими, хто ризикує своїм життям і ділиться своїми історіями та досвідом, тому що вони допомогли нам навчитися та еволюціонувати", — долала вона.
Крім того, у своїй промові Джолі наголосила на здатності кіно долати кордони, проникати в особисті історії та викликати емпатію. Вона також підкреслила важливість доступностості політичного та соціального кіно для ширшої аудиторії.
Під час церемонії Джолі вручила престижну нагороду Trophée Chopard двом молодим талантам — французькій акторці Марі Коломб та британському актору Фінну Беннетту, відзначаючи їхній внесок у світовий кінематограф та багатообіцяючу кар'єру.
Нагадаємо, 30 квітня 2022 року Джолі відвідала лікарню, де лікують дітей, постраждалих від обстрілів та вибухів, центр для дітей та молоді з інвалідністю, поспілкувалася з родинами евакуйованих та волонтерами.
Суспільне раніше писало, що Джолі приїхала в Україну, щоб на місці зрозуміти потреби дітей, які постраждали внаслідок війни. "Її візит — це приватна гуманітарна місія, орієнтована на потреби дітей", — повідомляли у пресслужбі.
Про Вікторію Амеліну
Вікторія Амеліна — українська письменниця, одна з фіналісток премії Джорджа Орвелла 2025 року. Її літературний дебют відбувся у 2014 році з романом "Синдром листопаду, або Homo Compatiens", який отримав визнання критиків. У 2015 році видала дитячу книгу "Хтось, або Водяне Серце" та роман "Дім для Дома".
Амеліна була засновницею й очільницею Нью-Йоркського літературного фестивалю в місті Нью-Йорк на Донеччині. Брала участь в правозахисній ініціативі та українській громадській організації Thuth Hounds і документувала воєнні злочини росіян. Саме Вікторія Амеліна розкопала закопаний в землі на деокупованій Харківщині щоденник закатованого волонтера і дитячого письменника Володимира Вакуленка та написала передмову до нього.
А в червні 2023 року авторку відібрали для письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.
В березні 2024 року Вікторія Амеліна і письменник Салман Рушді отримали Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова.
Трагічно загинула 1 липня 2023 року у лікарні Дніпра внаслідок російського ракетного обстрілу Краматорська, отримавши важкі поранення під час зустрічі з колумбійськими журналістами.
2024 року посмертно вийшов поетичний дебют авторки "Свідчення". А 2025 американське видавництво St. Martin's Press випустило друком її нонфікшен про війну Looking at Women, Looking at War ("Дивлячись на жінок, які дивляться на війну"), який опинився серед фіналістів премії Джорджа Орвелла 2025 року.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]