У день початку Каннського кінофестивалю, 13 травня, група з понад 350 акторів, режисерів та продюсерів підписала відкритий лист, де засудила вбивство Фатіми Хассун — палестинської фотожурналістки та головної героїні документального фільму Put Your Soul on Your Hand and Walk.
Про це пише Variety.
Фатіма Хассуна, 25-річна палестинська фотожурналістка, загинула 16 квітня 2025 року разом із десятьма членами своєї родини під час ізраїльського авіаудару по її будинку в Газі. Це сталося наступного дня після того, як стрічку іранської кінорежисерки Сепіде Фарсі Put Your Soul on Your Hand and Walk відібрали до ACID, незалежної секції Каннського кінофестивалю.
Лист підписало понад 350 кіномитців, зокрема Марк Руффало, Гай Пірс, Педро Альмодовар, Ральф Файнс, Йоргос Лантімос, Альфонсо Куарон, Майк Лі, Вігго Мортенсен, Синтія Ніксон, Тесса Росс та багато інших. Вони, зокрема, засудили "геноцид у Газі".
"Який сенс у нашій професії, якщо ми не вчимося на уроках історії, не знімаємо ангажовані фільми, якщо ми не захищаємо голоси пригноблених?"
Також вони засудили Академію кінематографічних мистецтв і наук за "відсутність підтримки" співрежисера фільму "Немає іншої землі" (No Other Land) Хамдана Баллала, якого за тиждень після церемонії "оскар" затримали й добу утримували в ізраїльському ув'язненні.
У листі також закликають використовувати кіно як мистецтво, щоб "винести уроки з історії, знімати фільми, які мають соціальну позицію», і "бути присутніми, щоб захищати пригноблені голоси".
Лист завершується словами: "За Фатіму, за всіх, хто гине в байдужості. Кіно має обов'язок нести їхні послання, відображати наші суспільства. Діймо, поки не стало запізно".
Каннський кінофестиваль починається 13 травня, на церемонії відкритті виступить Роберт де Ніро, а також проведуть "День України" — у межах проєкту покажуть фільми про наслідки російського повномасштабного вторгнення до України.
Усього покажуть три стрічки, які, на думку організаторів, дають можливість зануритися в розуміння вторгнення Росії в Україну:
- Фільм "Зеленський" (2025 року) від Ів Джуланд, Ліза Вапне, Аріан Шемен;
- Фільм Notre Guerre ("Наша війна") французького філософа, письменника Бернара-Анрі Леві та фотографа Марка Руселя;
- Фільм Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки" (2025).
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]