Перейти до основного змісту
Картину Владислава Галімського, яку незаконно вивезли нацисти, покажуть у Національному художньому музеї України

Картину Владислава Галімського, яку незаконно вивезли нацисти, покажуть у Національному художньому музеї України

Картину Владислава Галімського, яку вважали втраченою 74 роки, повернули в музей
Картина Владислава Галімського "Жіночий портрет" 1898. НХМУ

"Жіночий портрет" Владислава Галімського, написаний в 1898 році, почнуть експонувати в Національному художньому музеї 15 травня. Картина вважалася втраченою, але нещодавно її повернули до України.

Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

Картину вдалося повернути за сприяння Служби зовнішньої розвідки України та музейників. Її незаконно вивезли з НХМУ нацисти під час Другої світової війни, вона вважалась втраченою до 2018 року, коли її виявили на аукціоні в Штутгарті, Німеччина. Пізніше полотно продали невідомому покупцю.

Спільна команда працівників музею та служби розвідки виявила місце перебування картини та людей, які були причетні до її вивезення. "Жіночий портрет" вдалося ідентифікувати за описами й фотографіями, зробленими у міжвоєнний період в НХМУ.

Окрім самого твору Владислава Галімського відвідувачі зможуть побачити і його історичне місце в музейній колекції — у віртуальній версії легендарної виставки "Український портрет ХVІІ–ХХ століть", що відбулася у стінах музею ще 1925 року. Ця виставка демонструвала спадкоємність української портретної традиції.

Тепер завдяки цифровим технологіям можна знову зануритися в атмосферу залів тієї виставки, побачити, як виглядала історична експозиція, і глибше зрозуміти значення повернутого твору в контексті музейної та культурної пам'яті.

Під час Другої світової війни Україна втратила мільйони культурних цінностей, і лише невелика частина з них була повернута. Тільки з колекції Національного художнього музею України було вивезено понад 65 тисяч одиниць зберігання — живопису, графіки, скульптури, бібліотечних фондів, декоративно-прикладного мистецтва та архівних матеріалів. Повернути вдалося 262 твори.

Що відомо про "Жіночий портрет" і Владислава Галімського

Владислав Галімський — український та польський живописець, академік, пейзажист, він написав картини "Щекавицький цвинтар"(1913), "У лісі"(1888), "Вид водяного млина"(1887).

"Жіночий портрет" (1898) — реалістична картина, що зображує портрет жінки на тьмяному тлі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок