Правила дрескоду для червоної доріжки Каннського кінофестивалю трохи змінилися — тепер з'явилася заборона на "голі сукні", а також на вбрання з об'ємними елементами чи надто довгим шлейфом. Фестиваль у Каннах стартує 13 травня.
Про це розповідає Vаriety.
"Цього року Каннський кінофестиваль чітко прописав у своєму статуті певні правила, які вже давно діяли. Мета полягає не в тому, щоб регулювати одяг як такий, а в тому, щоб заборонити повну оголеність на червоній доріжці відповідно до інституційних рамок заходу та французького законодавства", — йдеться в нових інструкціях фестивалю.
На сайті зазначено, що "оголення заборонено на червоній доріжці, а також у будь-якій іншій зоні фестивалю".
А також не допускаються об'ємні вбрання, зокрема з великим шлейфом, "які заважають нормальному руху гостей та ускладнюють розміщення в залі". А команда фестивалю може заборонити доступ на червону доріжку всім, хто не дотримується цих правил.
Ймовірно, посилити правила вирішили після того, як минулого року модель Белла Хадід з'явилася в пісочно-коричневій сукні Saint Laurent з повністю прозорим топом. Також у напівпрозорому одязі від Saint Laurent прийшла фотографка Надія Лі Коен та акторка Вікі Кріпс у сукні від Armani Privé.
Раніше цього року Б'янка Цензорі прийшла разом із Каньє Вестом на церемонію "Ґреммі" у повністю прозорій сукні.
Каннський кінофестиваль і раніше критикували за надто суворий дрескод на червоній доріжці, зокрема за вимогу до жінок носити "елегантне" (тобто з високими підборами) взуття. Нині це правило дещо пом'якшили, але інколи трапляються непорозуміння: у 2022 році канадського продюсера Келвіна Редверса, який є членом народу дене, не пустили на доріжку через його взуття, традиційні мокасини.
Що відомо про Каннський кінофестиваль
Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який проводять щороку в Каннах у Франції. Разом зі ще чотирма найбільшими фестивалями (у Торонто, Венеційським, Берлінале і "Санденсом") належить до так званої великої п'ятірки найважливіших подій в кіноіндустрії.
Протягом своєї історії Каннський фестиваль зазнавав значних змін, але завжди залишався важливою подією у світі кінематографії. Саме на ньому вручається одна з найпрестижніших кінопремій — "Золота пальмова гілка" для найкращого фільму.
Окрім основної програми, фестиваль має кілька паралельних секцій, таких як "Особливий погляд" та "Тиждень критиків", що дозволяють відкривати нові цікаві напрями у кінематографі.
У 2025 році у паралельній програмі "Двотижневик режисерів" покажуть український документальний фільм "Мілітантропос" (режисери — Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий). А у програмі "Особливий погляд" буде представлений режисерський дебют Гарріса Дікінсона — Urchin, де одну з ролей зіграла українська акторка Карина Химчук ("Ти мене любиш?", "Королі репу").
Також у програмі студентського кіно La Cinef змагатиметься стрічка Поліни Піддубної "Моя бабуся — парашутистка".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]