Аукціонний дім Sotheby's не продаватиме у Гонконзі колекцію коштовностей, пов'язаних з останками Будди, після погрози судового позову з боку уряду Індії. Цю колекцію називають "однією з найдивовижніших археологічних знахідок сучасності".
Про це розповідає BBC.
Аукціон із колекцією, відомою як "Коштовності Піпрахви", мав відбутися 7 травня. Однак її ймовірний продаж викликав критику з боку буддійських вчених і керівників монастирів.
Уряд Індії у листі до організаторів заявив, що реліквії є "невіддільною частиною релігійної та культурної спадщини Індії та світової буддійської спільноти. Їхній продаж порушує індійське та міжнародне законодавство, а також конвенції ООН".
Після переговорів, у Sotheby's зазначили, що з огляду на ці питання, аукціон було відкладено". Оголошення про продаж коштовностей уже видалили з сайту аукціонного дому.
У 1898 році англійський управитель маєтків Вільям Клакстон Пеппе розкопав у Піпрахві скарб, виявивши реліквії з написами, освячені майже 2000 років тому. Знахідка складалася майже з 1800 дорогоцінних каменів, а це, зокрема, рубіни, топази, сапфіри та золоті листи з візерунками.
Знахідка разом із фрагментами кісток, які, згідно з написом на урні, належали самому Будді, викликала резонанс у світі археології. Зараз це місце належить до штату Уттар-Прадеш.
У лютому Sotheby's заявили, що знахідка є "однією з найвидатніших археологічних знахідок усіх часів".
Протягом останніх шести років коштовності були представлені на великих виставках, зокрема у 2023 році в музеї Метрополітен. Родина Пеппе зазначала, що в усіх монастирях, до яких вони зверталися, "жоден буддист не вважає ці предмети реліквіями тіла".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]