24 % дорослих українців та українок чули про святкування сторіччя Українського радіо та долучалися до святкових заходів. Найбільшу популярність мав Радіодиктант, а також тематичні передачі.
Про це свідчать результати опитування, проведеного замовлення ГО "Детектор медіа".
Сторіччя Українського радіо привернуло увагу кожного п'ятого українця у віці 18–35 років, 21 % людей у віці 36–55 років, а також 29 % людей у віці понад 56 років.
Приблизно половина глядачів у кожній віковій категорії, які зацікавилися сторіччям ювілею, взяли участь у присвячених даті заходах. Зокрема, найчастіше це було:
- прослуховування тематичних передач;
- участь у Радіодиктанті;
- перегляд інтерв'ю Володимира Зеленського;
- перегляд проведеного тематичного телеконцерту симфонічної музики з Національної опери.
Найбільша кількість молоді (18–35 років) брала участь у Радіодиктанті — 26 %. Люди 36–55 років у рівній мірі розділилися між диктантом, тематичними програмами та прослуховуванням інтерв'ю президента (по 15 %). А от люди старшого віку (56+ років) найчастіше слухали спеціальні програми (24 %).
Член правління Суспільного Мовлення Дмитро Хоркін зазначає, що після початку повномасштабного вторгнення роль радіо виросла, оскільки й під час обстрілів, і під час тривалих знеструмлень Українське радіо продовжує мовлення. Також саме радіо може досягти слухачів на тимчасово окупованих територіях.
"За 100 років ми не припиняли свого мовлення, навіть під час Другої світової війни, коли вся територія України була окупована. Сьогодні ми теж відчуваємо відповідальність — безперебійно надавати слухачам інформацію, за будь-яких обставин", — говорить він.
Соціологічне дослідження "Індекс медіаграмотності українців" проводилося дослідницькою агенцією New Image Marketing Group на замовлення "Детектор медіа". Опитування проводили методом інтерв'ю "обличчя-до-обличчя" на всій території України (окрім тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та АР Крим). Було опитано 1600 людей віком 18+, вибірка є репрезентативною за віком, статтю, типом населеного пункту та регіоном.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]