Перші фотографії костюмів гурту Ziferblat для "Євробачення" від Івана Фролова викликали гарячу дискусію в соцмережах. Але дослідниця історії моди Тетяна Соловей та керівниця бренду Marie Claire Катерина Фастовець впевнені, що образи чудово передають стилістику 70-х.
Костюми для колективу нагадують стиль 70-х. Це монохромні образи — рожевий та синій для Даниїла та Валентина Лещинських відповідно і світло-бірюзовий для Федора Ходакова. А для дівчат із беквокалу підготували золотисте вбрання з вишивкою мальв, яка повторює візерунок на костюмі Даниїла.
Образи усіх учасників номера від України доповнює серце. Зокрема, у Валентина комір сорочки вигинається у формі серця, а у Даниїла — спеціальна прикраса, яка поєднується з прикрасами на корсетах беквокалісток.
Іван Фролов у влозі з Анною Тульєвою розповідає: "Вони не зі справжнього дзеркала, а зроблені так, як раніше робили в середньовіччі дзеркала. Це метал, який відполірований до блиску дзеркального. І це теж певний символізм тих сил духу, які у нас є. Наші серця відображають все, що відбувається у світі, але їх неможливо розбити".
Дослідниця історії моди в університеті Манчестера, ексредакторка Vogue Ukraine та Buro.Ukraine Тетяна Соловей зазначає, що сценічні образи Ziferblat навіть виграють від історичних референсів — це і посилання на 70-ті, які згадують як "веселі та необтяжливі часи", а також є позаминуле століття: хороший приклад — деталі з оксамиту та корсет, вкроєний в жакет.
"Ця історична деталь нагадує про феєричний виступ Мадонни на MTV Video Music Awards у 1990, коли вона була вдягнута в сукню з криноліном та корсетом. Але, здається, так далеко ходити за референсами немає сенсу, бо сучасна чоловіча мода демонструє, як змінюється канон маскулінності. Спідниці, корсети та рожевий не є монополією жіночності, і вся мода рухається у напрямі переосмислення та скасування гендерних кліше. Тож ці костюми — гарний приклад не тільки сценічного вау-ефекту, але й розуміння сучасної моди".

Керівниця бренду Marie Claire в Україні Катерина Фастовець також зазначила, що Фролов для створення образів "занурюється в глибину історичних контекстів".
"Для мене це очевидне відсилання до глем-року 70-х, такий собі сучасний образ боуївського Ziggy Stardust. Ще мені здалося, що на мудборді в Івана були образи Фредді Меркʼюрі, наскільки я пам'ятаю, одного з улюблених персонажів дизайнера. І це все делікатне цитування вилилося в яскраві, самобутні костюми з впізнаваними елементами бренду Frolov", — зазначає вона.
Фастовець додає, що Фролов знається на яскравих сценічних історіях, оскільки раніше працював над концертними костюмами для Дженніфер Лопес, Бейонсе та Сабріни Карпентер. Та й загалом він працює "на межі сексуальної провокації", тому вся дискусія в соцмережах – це доказ того, що "його чергова провокація спрацювала".
Про "Євробачення-2025"
69-й Пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться у швейцарському місті Базель у 2025 році, оскільки у Швеції перемогу здобули Nemo з піснею The Code.
Гранд-фінал конкурсу заплановано на суботу, 17 травня, а півфінали — на 13 та 15 травня. Подія пройде на арені St. Jakobshalle.
У конкурсі візьмуть участь 37 країн, з яких 31 змагатимуться у півфіналах. До фіналу потраплять до 20 переможців півфіналів. Окрім того, до фіналу автоматично потраплять представники країн "великої п'ятірки" (Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія), а також переможниця попереднього року — Швейцарія.
Гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray виступить на сцені першого півфіналу 13 травня під номером 5.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]