Перейти до основного змісту
Департамент культури КМДА прокоментував домагання у Молодому театрі: закликає пройти онлайн-курс із протидії насильству

Департамент культури КМДА прокоментував домагання у Молодому театрі: закликає пройти онлайн-курс із протидії насильству

Як у Департаменті культури КМДА коментують скарги на домагання у Молодому театрі
Акція протесту з вимогою розірвати контракт з керівником Молодого театру Андрієм Білоусом, 18 березня 2025 року. Суспільне Культура/Анна Железняк

На сайті КМДА 23 квітня зареєстрували петицію з вимогою звільнити директора Департаменту культури КМДА Сергія Анжияка і керівника Молодого театру Андрія Білоуса. За тиждень зібрано 4592 голоси з необхідних 6 тисяч.

У соцмережах Департамент знову прокоментував справу з домаганнями.

"Позиція Департаменту культури КМДА щодо ситуації в Молодому театрі незмінна. Ми послідовні і принципові: будь-які прояви харасменту, дискримінації, образ чи принижень у комунальних закладах культури є неприпустимими", — йдеться у повідомленні.

Також там зазначили, що отримали два звернення від колективу Молодого театру. В одному частина працівників вимагала звільнення Андрія Білоуса, в іншому його підтримували. Тому департамент вирішив вжити "низку заходів для всебічного та неупередженого аналізу ситуації".

Зокрема, за результатами перевірки спеціальної Комісії керівникам закладів культури рекомендували організувати для своїх працівників онлайн-курс "Запобігання та протидія сексуальним домаганням на робочому місці".

А також звернулися до Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА з проханням допомогти створити етичний кодекс, розробити програму тренінгів із протидії харасменту і домаганням та провести гендерні аудити.

"Департамент культури КМДА залишається відкритим до діалогу та контролює розвиток ситуації в межах своїх повноважень і закону".

Петиція із закликом звільнити Анжияка та Білоуса

У тексті петиції зазначено, що десятки акторів і акторок Молодого театру відкрито заявили про сексуальні домагання, зловживання владою, психологічний тиск, який роками вчиняв стосовно них Андрій Білоус.

Тому активісти закликають звільнити Андрія Білоуса, а заразом із ним і відправити у відставку Сергія Анжияка, оскільки той свідомо і систематично був бездіяльним стосовно Андрія Білоуса. Зокрема, підставою для звільнення Білоуса є пункт 4.3.15 контракту — "через втрату довіри".

"Ця петиція — вимушена ініціатива громадян, які не згодні з тим, що зловживання владою, зневага до людської гідності та покривання порушень залишаються безкарними", — йдеться в тексті.

Переглянути текст петиції можна тут.

Позиція Білоуса

Андрій Білоус відкидає будь-які звинувачення у домаганнях чи харасменті. У письмовому коментарі для Радіо Культура він зазначив, що, на його думку, уся ця справа — це лише маніпуляція.

За словами режисера, група людей, які непричетні до театру, підбурили акторів висунути проти нього "абсурдні та безпідставні звинувачення", а єдина мета — "без суду і слідства, шляхом тиску на КМДА, усунути мене з театру".

І станом на 19 березня на нього не відкрито кримінальної справи і він навіть жодного разу не був на допиті. Також його адвокат, за словами режисера, отримав офіційну письмову відповідь, що у поліції до Білоуса питань немає.

Раніше університет Карпенка-Карого відсторонив Білоуса від викладацької діяльності на час службової перевірки. У коментарі "УП.Культура" ректорка Університету Інна Качарян зазначила, що вони спрямували до поліції заяви з обвинуваченнями в сексуальних домагання щодо Білоуса, однак поки не отримали відповіді. Вона також додала, що заяви від студентів надходили з 21 січня аж по 17 березня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок