В окупованому Криму триває хвиля репресій проти місцевого населення. Окупаційна влада систематично затримує людей, фабрикує кримінальні справи та виносить суворі вироки за звинуваченнями у "державній зраді", "тероризмі" та "дискредитації" російської армії.
Підставою для переслідувань стають висловлення підтримки України, дописи в соцмережах або навіть випадкові публікації, які російські силовики розцінюють як "екстремістські".
Суспільне Крим підготувало огляд незаконних затримань і вироків, ухвалених щодо мешканців півострова за останній тиждень.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Жительку Севастополя засудили на 16 років за "держзраду"
Жительку Севастополя окупанти засудили до 16 років у виправній колонії за звинуваченням у держзраді. Її також оштрафували на 200 тисяч рублів (60 тисяч гривень) з обмеженням волі на рік.
"З вересня 2022 року вона з особистої ініціативи співпрацювала зі спецслужбами України, постачала їм інформацію про військові об'єкти в Криму, а також зливала фото та відео з кораблями Чорноморського флоту", — йдеться у повідомленні.
Українська сторона ситуацію не коментувала.
Жительку Джанкоя затримали за "передання ЗСУ інформації про російські військові об'єкти"
28-річну жительку Джанкоя окупаційна ФСБ затримала за звинуваченням у співпраці з ЗСУ.
Про це повідомляє РІА "Новости Крым". Окупанти стверджують, що вона передавала ЗСУ дані про військові об'єкти росіян на окупованому півострові.
"Вона виїжджала на місця, робила фото і зливала кураторам. Інформацію використовували для насенення ракетних ударів", — йдеться у повідомленні російського агентства.
Щодо жінки відкрили кримінальну справу за держзраду. Їй загрожує до 20 років позбавлення волі.
Жительку Ялти затримали за проукраїнські висловлювання в соцмережах
За нібито висловлювання в проукраїнських Telegram-групах окупанти затримали жительку Ялти, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.
Жінку звинувачують у "дискредитації російської армії" та публікації "заборонених висловлювань". Проти неї склали адміністративний протокол, а матеріали передали до суду.
У Курманському районі затримали чоловіка "за підтримку України в соцмережах"
У Курманського району Криму арештували чоловіка за "підтримку України в проукраїнських групах у соцмережах".
Про це з посиланням на окупаційні ЗМІ повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.
Проти затриманого склали адміністративний протокол, а матеріали передали до суду.
За два тижні на окупованих територіях затримали 11 осіб
За два тижні на тимчасово окупованих територіях України, зокрема у Криму, окупанти затримали щонайменше одинадцять осіб і винесли шість незаконних вироків.
Згідно з даними Кримськотатарського ресурсного центру, затримання фіксували з 7 по 21 березня 2025 року за такими звинуваченнями:
Проукраїнські висловлювання та патріотична символіка — 4 особи. Державна зрада — 3 особи. Співпраця з українськими спецслужбами — 2 особи. Підготовка до диверсії — 1 особа. Участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана — 1 особа. Вироки, винесені на окупованих територіях, сягають від 3,5 до 24 років колонії.
Окупанти у Криму демонтували вагончик ветерана руху кримських татар Рустема Усеїнова
Вагончик, в якому жив ветеран кримськотатарського руху Рустем Усеїнов окупанти знесли 20 березня.
Зранку до нього приїхали 15 осіб, зокрема представники окупаційної поліції, співробітник ФСБ, "голова адміністрації" села Морське (кримськотатарська назва — К'апсихор) та один із "депутатів міськради" Судака.
"Оточення, як зазвичай силовики роблять, як такого не було. Приїхали, стали біля вагончика, і спершу відбувся діалог: "Забирай свої речі, ми відвеземо вагончик", — розповів Рустем Усеїнов.
Документів на конфіскацію вагончика окупаційна влада та силовики не залишили. Рустем Усеїнов будував будинок у селі Морське і не встиг документально оформити його після приходу Росії до Криму 2014 року. Окупаційна влада вважала житло самобудом. І хоча 2021 року Усеїнов подав апеляцію на відповідне рішення суду, будинок все одно знесли.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook