В окупованому Криму тривають репресії проти місцевого населення. Окупаційна влада продовжує затримання, фабрикацію кримінальних справ та винесення суворих вироків за звинуваченнями у "державній зраді", "тероризмі" та "дискредитації" російських військових. Людей карають за підтримку України, коментарі в соцмережах і навіть за випадкові публікації, які російська окупаційна влада вважає "екстремістськими".
Суспільне Крим підготувало огляд незаконних затримань і вироків, винесених мешканцям півострова за минулий тиждень.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Керч: затримання за "державну зраду"
Окупанти повідомили про затримання 29-річного мешканця Керчі за підозрою у "державній зраді". Чоловіка звинувачують у тому, що він нібито передавав інформацію про критичну інфраструктуру українським спецслужбам.
"Затриманий встановив особистий контакт зі співробітником Головного управління розвідки Міноборони України і за завданням куратора здійснив збір і передачу противнику відомостей", — заявили в окупаційному ФСБ.
Українські спецслужби ситуацію не коментували.
Ялта: 24 роки колонії за "замах на Царьова"
Окупаційний суд у Ростові-на-Дону засудив жителя Ялти до 24 років ув'язнення за "державну зраду, тероризм і незаконний обіг вибухових речовин".
За версією слідства, чоловік нібито збирав дані для української розвідки та погодився взяти участь у замаху на колишнього народного депутата України Олега Царьова, який зараз проживає в Криму.
Суд призначив перші п’ять років ув'язнення у в’язниці, решту — у колонії суворого режиму. Також чоловіка оштрафували на 800 тисяч рублів (240 тисяч гривень).
Севастополь: 17 років колонії за спробу підриву будинку
Окупаційний суд у Ростові-на-Дону засудив 30-річного мешканця Севастополя до 17 років колонії суворого режиму за нібито спробу підірвати житловий будинок російського військовослужбовця.
"Підсудний діяв за завданням української розвідки та планував встановити вибуховий пристрій на газовій трубі будинку", — йдеться у повідомленні окупантів.
Перші три роки чоловік проведе у в’язниці, решту терміну — в колонії суворого режиму. Окрім цього, на нього наклали штраф у 300 тисяч рублів (141,5 тис. грн).
Джанкой: кримінальна справа за "шпигунство"
Окупаційна прокуратура висунула обвинувачення мешканцю Джанкоя, якого звинувачують у зборі інформації про російські військові об’єкти.
"За версією слідства, чоловік у 2022 році виїжджав на підконтрольну Україні територію, де нібито встановив контакт із українськими спецслужбами", — повідомляють окупанти.
Справу передали до "верховного суду" Криму.
Алушта: кримчанку затримали за підтримку України
В Алушті затримали жінку, яка у приватних українських чатах висловлювала підтримку ЗСУ.
Окупанти звинуватили її в "запереченні територіальної цілісності РФ" та передали матеріали справи до "суду".
Пропагандистські медіа опублікували відео, де жінка зі сльозами на очах "кається" за свої слова. Відомо, що російські силовики часто застосовують тортури та психологічний тиск, змушуючи затриманих записувати такі відео.
Крим: кримську татарку затримали за репост новини у соцмережах
В окупованому Криму суд визнав Февзіє Ях'яєву винною в демонстрації "забороненої символіки" через репост новини про підтримку українців у Гамбурзі.
Підставою для звинувачення став плакат із написом "Слава Україні", який був на відео. Цю фразу окупанти внесли до списку забороненої символіки у 2023 році. На суді Ях'яєва заявила, що її сторінку зламали, тому вона не причетна до публікації.
"Однак із рішення суду не видно, щоб її заяві було надано хоч якусь оцінку судом, не кажучи вже про розгляд доказів, які б доводили її причетність до розміщення публікації. Справу розглянуто за шаблоном — протокол, експерт, визнання провини в обмін на штраф замість арешту", — заявили аналітики равозахисноъ ініціативи "Трибунал. Кримський епізод".
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook