Перейти до основного змісту
Три вироки за сфабрикованими "справами": ситуація з переслідуванням окупантами мешканців Криму за тиждень

Три вироки за сфабрикованими "справами": ситуація з переслідуванням окупантами мешканців Криму за тиждень

У Криму окупанти продовжують чинити тиск на місцевих мешканців. За цей тиждень "суди" ув'язнили трьох жителів півострова. Зокрема, до 18 років за "держзраду", 15 років — за цією ж статтею та "підготовку теракту", а також 5 років — за "заклики до здійснення екстремістської діяльності".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Журналісти Суспільне Крим зібрали все, що відомо про переслідування жителів Криму за цей тиждень.

У Криму засудили до 18 років ув'язнення за "державну зраду" Руслана Мамбетова

"Суд кваліфікував дії підсудного за ст. 275 Кримінального кодексу Російської Федерації — державна зрада, тобто скоєні громадянином РФ шпигунство — передання, збирання з метою передання супротивникові відомостей, які можуть бути використані проти Збройних сил РФ, скоєні в умовах інших дій із застосуванням озброєння та військової техніки за участю РФ", — повідомила пресслужба окупаційного Верховного суду Криму.

"Суддя" Алла Хиневич призначила 32-річному жителю села Семисотка (Сув Аг'ар) Керченського району (колишній Ленінський) Руслану Мамбетову 18 років ув'язнення з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму з подальшим обмеженням волі на 1 рік 6 місяців та штрафом у 100 тисяч рублів (30 тис. грн).

У Криму засудили місцевого жителя до понад 5 років в'язниці за "заклики до здійснення екстремістської діяльності"

Окупаційний Кіровський районний суд в Криму засудив місцевого жителя до 5 років та 10 днів виправної колонії загального режиму за статтею 280 Кримінального кодексу РФ — "заклики до здійснення екстремістської діяльності".

Також йому заборонили на 2 роки 6 місяців адмініструвати сайти із розміщенням звернень та інших матеріалів в інтернеті.

За даними "слідства", в листопаді 2021 року чоловік створив на одному з популярних відеохостингів акаунт.

"Підсудний підшукав кілька каналів, де ознайомився з відеозаписами, що містять незгоду з діями Збройних сил Російської Федерації в період проведення спеціальної військової операції. Житель регіону публікував під відеозаписами текстові коментарі із закликами до здійснення насильницьких дій щодо групи осіб, виділеної за ознакою національності", — зазначила пресслужба "суду".

Кримчанку засудили в Росії на 15 років за "зв’язки з Україною"

39-річна жителька окупованого Криму отримала 15 років колонії з обмеженням волі на 1,5 років від російського суду в Ростовській області. Її звинуватили у "державній зраді" та "підготовці теракту".

За версією російського слідства, вона зв’язалася з українськими спецслужбами, навчилася виготовляти запалювальні гранати й нібито планувала підпалити авто з проросійською символікою.

"Перебуваючи в Сімферополі, за допомогою зібраних гранат вона мала намір підпалити автомобіль із символікою, що означала підтримку російської влади і військовослужбовців, проте затримана співробітниками правоохоронних органів", — заявили у прокуратурі Ростовської області.

"Співпраця з іноземною організацією": окупанти передали "справу" кримського татарина з Ялти Чараза Акімова "суду"

За даними "Трибуналу. Кримський епізод", у грудні 2024 року кримського татарина затримали за "листування в Telegram про пересування військової техніки". Менш ніж за два місяці "справу" розслідували і передали до окупаційного суду.

"З огляду на повну закритість судових процесів у таких справах, а також широку практику викрадення і тортур співробітниками ФСБ, обґрунтованість звинувачень щодо Чараза Акімова викликає очевидні сумніви. У цьому конкретному випадку є ознаки воєнного злочину, пов'язаного з незаконним позбавленням волі та обмеженням доступу до нормального судочинства", — заявили аналітики цієї правозахисної ініціативи.

У Криму відкрили з початку повномасштабного вторгнення 1 242 "справи" проти кримчан за "дискредитацію російської армії"

За даними представництва президента України в АРК, статтю про "дискредитацію ЗС РФ" окупанти використовують для переслідування громадян України в Криму за:

  • антивоєнні висловлювання;
  • публікації у соцмережах зображення українського державного прапору;
  • спроби називати півострів окупованою територією України;
  • проукраїнські висловлювання;
  • виголошення гасла "Слава Україні!";
  • засудження воєнних злочинів, скоєних російськими військовими на території України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок