Перейти до основного змісту
15 років в’язниці за зраду: ексвійськового ЗСУ заочно засудили за перехід на бік РФ

15 років в’язниці за зраду: ексвійськового ЗСУ заочно засудили за перехід на бік РФ

Вінницький міський суд заочно визнав винним колишнього українського військового у державній зраді та дезертирстві. Заступник командира стартової батареї зенітно-ракетного дивізіону тактичної групи Повітряних Сил "Крим" ЗСУ перейшов на службу до армії РФ навесні 2014 року. Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що навесні 2014 року заступник командира стартової батареї зенітно-ракетного дивізіону Повітряних Сил ЗСУ відмовився виконувати наказ про передислокацію на підконтрольну Україні територію. Він не з’явився до пункту збору та фактично залишив службу.

"Строк прибуття військовослужбовців ЗСУ з тимчасово окупованої території АР Крим був визначений у період з 6 по 12 травня 2014 року. Обвинувачений об’єктивно міг прибути на службу, але так і не зробив цього", – йдеться у вироку суду.

Після переходу на бік ворога його оголосили у розшук. Уже під час війни Росії проти України він засвітився у російських пропагандистських матеріалах – у військовій формі армії РФ під час бойового чергування зенітного ракетного комплексу С-400 в окупованому Севастополі.

За скоєний злочин суд заочно визнав винним у дезертирстві за ч. 1 ст. 408 КК Україниі державній зрадіч. 1 ст. 111 КК України. Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Рішення ще не набрало законної сили.

З відкритих джерел відомо, що після переходу на службу до армії РФ він брав участь у бойових запусках зенітних керованих ракет та отримав від окупантів "низку державних і відомчих нагород".

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду — судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок