Суд заочно визнав винною у колабораційній діяльностіч. 5 ст. 111-1 КК України громадянку України, яка добровільно співпрацювала з окупаційною адміністрацією Криму. Вона отримала 6 років позбавлення волі, а також втратила право обіймати державні посади протягом 10 років.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя 30 січня.
Слідство встановило, що у серпні 2022 року засуджена добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою та зайняла посаду "керівниці апарату адміністрації міста Євпаторія". На цій посаді вона виконувала організаційно-розпорядчі функції, спрямовані на забезпечення діяльності незаконних органів влади на тимчасово окупованій території.
Раніше аналогічні заочні вироки були винесені стосовно осіб, які обіймали керівні посади в незаконних адміністраціях Феодосії та Сімферопольського району.
Нагадаємо, прокуратура передала до суду справу окупаційної судді з Криму, яка незаконно виселяла українців із півострова. Слідство встановило, що вона свідомо допомагала Росії змінювати населення Криму. Її дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни, що передбачає до 12 років ув’язнення.
В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду — судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook