З початку окупації Криму правоохоронні органи України розслідували понад 300 кримінальних проваджень за фактами незаконних затримань та обшуків на території півострова.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це йдеться у відповіді прокуратури АР Крим та міста Севастополя на запит Суспільне Крим.
За даними відомства, більшість з тих, кого затримували та в кого проводили обшуки — кримські татари.
Дії окупаційних сил кваліфікують за статтями 146 (незаконне позбавлення волі) та 162 (незаконний обшук) Кримінального кодексу України.
Також українські правоохоронці ініціювали 112 справ за статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни), пов’язаних із незаконним ув’язненням кримчан.
Наразі до суду вже направили п'ять обвинувальних актів проти представників окупаційних правоохоронних органів, а також 13 актів щодо "суддів", "прокурорів" та інших службовців, причетних до переслідування кримчан.
Прокуратура автономії наголошує, що Росія систематично порушує міжнародне гуманітарне право, зокрема статтю 51 Женевської конвенції, яка забороняє примус до служби в армії РФ.
З 2014 року у Криму до лав Збройних сил РФ примусово або під тиском мобілізовано понад 34 тисячі мирних жителів.
"Держава-окупант використовує репресії як інструмент залякування. Ми документуємо кожен факт і працюємо над тим, щоб усі причетні до злочинів проти українських громадян понесли відповідальність", — йдеться у відповіді прокуратури АРК на запит.
Розслідування триває. Україна продовжує збирати докази для міжнародних судів, а також надавати підтримку постраждалим від російського переслідування мешканцям півострова, додали у відомстві.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook