Перейти до основного змісту
"Місяць не виходив на зв'язок": політв'язня Ернеста Ібрагімова доправили до колонії в Оренбурзькій області

"Місяць не виходив на зв'язок": політв'язня Ернеста Ібрагімова доправили до колонії в Оренбурзькій області

Політв'язня Ернеста Ібрагімова доправили до колонії в Оренбурзькій області
Олег Федоров та Ернест Ібрагімов. Кримська солідарність

Політв'язня Ернеста Ібрагімова, якого російські окупанти засудили до 13 років в'язниці та який є учасником справи другої Бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір", доправили до виправної колонії у Новотроїцьку Оренбурзької області.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" розповіла дружина політв'язня Венера Ібрагімова.

За її словами, Ібрагімова вивезли із в'язниці Балашова Саратовської області ще 8 листопада. Через чотири дні його родина отримала лист із транзитного пункту СІЗО-1 Саратовської області. Вже 6 грудня чоловік зателефонував сім'ї та повідомив, що його доставили до колонії.

Загалом, кримський татарин не виходив на зв'язок місяць. Наразі він перебуває на карантині. На свій стан здоров'я не скаржиться.

"Під час етапу він схуд, але не сказав, на скільки, щоб мене не засмучувати", — додала дружина Ернеста Ібрагімова.

Що відомо про другу Бахчисарайську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

11 жовтня 2017 року в окупованому Бахчисараї ФСБ РФ затримали шістьох кримських татар: Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова.

Через рік, 21 травня 2018 року, окупанти затримали в своїх будинках і заарештували Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва.

Їх підозрювали у причетності до діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але вільно діє в Україні та більшості країн світу.

Всі затримані були заарештовані рішенням окупаційного Київського районного суду і перебували у слідчому ізоляторі близько трьох років.

16 вересня 2020 року у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону оголосили вирок по цій справі. Її фігурантів засудили до 13-19 років позбавлення волі.

14 березня 2022 року Апеляційний військовий суд у місті Власіха практично в повному обсязі відмовив захисту в задоволенні скарг і залишив терміни ув'язнення фігурантам майже без змін. Сейрану Салієву суд зменшив вирок на рік — до 15 років колонії, а Ернесу Аметову скасував виправдувальний вирок.

Європейський парламент у своїй резолюції закликав РФ звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

Правозахисний центр "Меморіал" визнав їх політичними в'язнями і закликав Росію негайно звільнити їх.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок