Перейти до основного змісту
Політвʼязень Аппаз Куртамет знаходиться у Нижньому Новгороді, кінцеве місце етапування невідоме — родичі

Політвʼязень Аппаз Куртамет знаходиться у Нижньому Новгороді, кінцеве місце етапування невідоме — родичі

Ексклюзивно
Аппаз Куртамет
Аппаз Куртамет. Кримська правозахисна група

Політвʼязень Аппаз Куртамет, якого окупанти незаконно засудили до семи років увʼязнення за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добробату, знаходиться у Нижньому Новгороді. Там він очікує на подальше етапування до російської колонії. Куди саме — родині невідомо.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це у коментарі Суспільному Крим повідомила мати політвʼязня Айше Куртамет.

"Знаю тільки те, що він вибув (з вʼязниці — ред.) 23 листопада. Він виїхав і сповістив адвоката, що знаходиться у Нижньому Новгороді і буде там протягом 2 тижнів. Подальший шлях невідомий, кінцеве перебування, кінцева точка теж невідомі", — розповіла Айше Куртамет.

Більше двох тижнів родина Аппаза не знала про його місцеперебування. Раніше бранця Кремля утримували у російській в’язниці, відомій як "Владимирський централ".

Айше Куртамет висловила занепокоєння щодо стану здоров’я сина, який має хронічну шкірну проблему, яка з'явилася у СІЗО в окупованому Криму через нервове перенапруження. Мати зазначила, що у разі тривалого етапування та відсутності ліків ситуація може значно погіршитися.

Що відомо про Аппаза Куртамета

23 липня 2022 року Аппаз Куртамет виїхав з Новоолексіївки, що на Херсонщині, до своїх родичів у Криму. Він прибув на КПВВ "Чонгар", де зв'язок з ним зник.

Згодом сім'ї чоловіка повідомили, що його затримали російські силовики, які підозрюють Куртамета у "фінансуванні терористичної організації" за ст. 208 ч. 1 Кримінального кодексу РФ. За версією "слідства", він позичив 500 гривень своєму знайомому, який, як дізнався Аппаз після здійснення грошового переказу, служить у "батальйоні ім. Номана Челебіджихана".

Кримськотатарський Ресурсний Центр повідомляв, що звинувачення у цій "справі" ґрунтуються на свідченнях "прихованих свідків" та висновку "експертів", які активно співпрацюють із російськими силовиками. Розгляд справи відбувався із грубим порушенням норм міжнародного права, вважають у Центрі.

Згодом окупаційний суд запросив для Куртамета 10 років позбавлення волі.

20 квітня 2023 року кримського татарина Аппаза Куртамета засудив окупаційний суд у Сімферополі до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок