Перейти до основного змісту
8 кримськотатарських політв’язнів утримують у суворих умовах в’язниці РФ за дві тисячі кілометрів від дому — КРЦ

8 кримськотатарських політв’язнів утримують у суворих умовах в’язниці РФ за дві тисячі кілометрів від дому — КРЦ

Правозахисники повідомляють, що 8 кримськотатарських політв’язнів перебувають у суворих умовах російської в’язниці за дві тисячі кілометрів від тимчасово окупованого Криму. Вони знаходяться в одній камері у в’язниці міста Димитровград Ульяновської області РФ.

Про це Кримськотатарському Ресурсному Центру (КРЦ) розповіла родичка засудженого Марлена Мустафаєва — Еміне Сулейманова.

Усі кримські татари з цієї камери були засуджені окупаційною владою за сфабрикованими звинуваченнями за статтями "організація терористичної діяльності" (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ) та "приготування до насильницького захоплення влади" (ч. 1 ст. 30, ст. 278 КК РФ).

Як пишуть правозахисники, у тюрмі політв’язні намагаються працювати, оскільки це єдина можливість вийти з камери й зробити телефонний дзвінок додому. Проте умови перебування в місцях несвободи залишаються важкими. Харчування недостатнє, низькокалорійне і родичі змушені відправляти посилки, які теж обмежені за вагою, всього 30 кг на рік.

"У Марлена були проблеми із зубами, і нам вдалося викликати стоматолога з Саратова. Ми уклали договір і оплатили лікування, але це нам дуже дорого коштувало. Інші родини також долучилися, щоб допомогти, але далеко не всі можуть собі це дозволити", — розповіла Еміне Сулейманова.

Як зазначають у КРЦ, ув’язнені намагаються не скаржитися, побоюючись потрапити під так званий "червоний карандаш" — систему репресій, за якою в’язнів карають за будь-які скарги чи спроби передати правдиву інформацію назовні. Розмови кримськотатарською мовою заборонені, а дзвінки та листи суворо контролюються.

Наприкінці січня Марлена Мустафаєва мають етапувати до іншої колонії.

"Марлен написав заяву з проханням перевести його до колонії ближче до дому, щоб мати змогу бачити своїх дітей. Але статистика свідчить, що росіяни переважно етапують наших громадян ще далі", – зазначила дружина політвʼязня.

Кримськотатарський Ресурсний Центр наголошує, що ситуація у російських в’язницях стає дедалі критичнішою через переповненість. Значну частину місць займають громадяни України, яких масово засуджують за політичними мотивами.

Правозахисники закликають міжнародну спільноту посилити тиск на російську владу для забезпечення гуманного ставлення до політв’язнів і повернення незаконно засуджених додому.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок