Перейти до основного змісту
Арешт адвоката Кямілєва та штраф незрячого Нікітенка: скільки було незаконних затримань та вироків в Криму за тиждень

Арешт адвоката Кямілєва та штраф незрячого Нікітенка: скільки було незаконних затримань та вироків в Криму за тиждень

У Криму окупанти продовжують чинити тиск на місцевих мешканців. За цей тиждень російські силовики, зокрема, оштрафували та арештували на 10 діб адвоката Рустема Кямілєва за "дискредитацію ЗС РФ" та "пропаганду нацистської символіки", оштрафували незрячого Ігоря Нікітенка за "розпалювання ненависті" та заарештували дівчину за пісню "Червона калина".

Журналісти Суспільне Крим зібрали все, що відомо про незаконні затримання жителів Криму за тиждень.

Мешканець Севастополя отримав п'ять діб арешту за "публікацію нацистської символіки"

5 листопада окупаційний Ленінський районний суд заарештував на п'ять діб 54-річного самозайнятого севастопольця за ч. 1 ст. 20.3 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення "Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки".

Як стверджує окупаційна поліція Севастополя, чоловік розміщував у себе на сторінці у соцмережах матеріали "ворожих інтернет-ресурсів про дії ЗС РФ в Україні, що не відповідають дійсності", а також "публікував символіку заборонених і визнаних в РФ терористичними організацій, зокрема українських неонацистських формувань".

"Матеріали про публічне поширення недостовірної інформації про діяльність Збройних Сил РФ у зоні проведення СВО, зібрані поліцейськими, направлено до слідчого органу для ухвалення процесуального рішення", — зазначили в "поліції" Севастополя.

У Сімферополі дівчину заарештували за пісню "Червона калина"

7 листопада співробітники окупаційного Центру з протидії екстремізму "МВС" Криму затримали 19-річну мешканку Сімферополя Єву-Браун Голічнікову за публікацію у соцмеражах "нацистських пісень" та записів з підтримкою ЗСУ, повідомляє проросійський Telegram-канал "Mash на волне". До вересня минулого року дівчину звали Наталя.

"Справу про публічне демонстрування Євою-Браун нацистської символіки розглядали в Київському районі. Суддя Людмила Сологуб дійшла висновку, що за це вистачить двох діб арешту", — йдеться у повідомленні.

Опублікованою нею "нацистською піснею" виявився написаний у 1914 році музичний твір "Червона калина", який російська пропаганда приписує "січовим стрільцям УПА та нацбатальйону "Азов", визнаних в РФ екстремістськими організаціями".

Водночас проросійський блогер, колишній український прикордонник Олександр Таліпов на своєму каналі у Telegram розмістив відео з Голічніковою, на якому вона "вибачається".

Обшук у будинку адвокатів Гемеджи та Кямілєва та арешт юриста

7 листопада у будинку Рустема Кямілєва та ще однієї адвокатки Лілі Гемеджі співробітники окупаційного Центру з протидії екстремізму провели обшуки та затримали Кямілєва, повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

Проти нього окупанти склали два "адмінпротоколи" за "дискредитацію ЗС РФ" та "пропаганду нацистської символіки", а потім засудили до 10 діб арешту та оштрафували на 50 тисяч рублів (15 тисяч грн).

Своєю чергою Представництво президента України в АРК засудило обшуки у будинку Гемеджі та Кямілєва 7 листопада. Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець назвав такі дії окупантів "порушенням прав людини", а обвинувачення Кямілєва "абсурдними".

Правозахисники у своїй спільній заяві зауважили, що переслідування правозахисників мають систематичний характер з боку окупаційної влади, аби змусити їх припинити свою діяльність чи співпрацювати з окупантами. Вони також звернулися до міжнародних організацій та іноземних урядів з кількома вимогами.

ФСБ заявила про затримання у Криму чоловіка за підозрою у співпраці з українською розвідкою

8 листопада співробітники ФСБ затримали мешканця Керченського району окупованого Криму за підозрою у передачі українській розвідці Міністерства оборони України даних про військові об'єкти на півострові, пише російське пропагандистське інформагентство РІА "Новости" з посиланням на окупаційну пресслужбу управління ФСБ РФ у Криму.

За даними російської спецслужби, чоловік 1992 року народження нібито передавав українській розвідці інформацію про дислоковані у Феодосії військові об'єкти РФ та системи ППО в регіоні. Щодо затриманого порушено кримінальну справу за статтею про "державну зраду".

Ім'я кримчанина не розголошується, його публічні коментарі в цій справі відсутні. За звинуваченням у "державній зраді", чоловіку може загрожувати довічне ув'язнення.

Окупаційний суд Криму оштрафував незрячого Ігоря Нікітенка за слова про "ватну публіку"

8 листопада окупаційний Джанкойський районний суд Криму оштрафував 60-річного незрячого Ігоря Нікітенка на 10 тисячі рублів (3 тисячі грн) за нібито "розпалювання ненависті", повідомив незалежний правозахисний медіапроєкт "ОВД-Инфо" із посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

За даними Курбедінова, підставою для обвинувачення стало відео, опубліковане на YouTube-каналі Нікітенка. У відео чоловік критикував закриття пішохідної частини мосту, що змушує людей пересуватися дорогою з інтенсивним рухом або переходити річку вбрід.

Його затримали 30 жовтня біля власного будинку. За словами кримчанина, під час затримання його побили, пошкодили куртку та відібрали телефон. У відділку силовики, за його словами, знущалися, жартували про його покійну дружину та відмовили у супроводі до вбиральні, запропонувавши "сходити в штани".

Після цього затриманого доправили до суду, попри те, що він просив про надання меддопомоги. Засідання не відбулося, оскільки довелося викликати "швидку". У лікарні медики зафіксували отримані побої Нікітенка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок